Blog

2021-01-28

Jak urządzić pokój dziecka? Dekoracje i ozdoby do pokoju dziecięcego

Jak urządzić pokój dziecka? Dekoracje i ozdoby do pokoju dziecięcego
Dziecięca przestrzeń to azyl. To fascynacje bajkowymi postaciami i tak dobrze znanymi motywami, które sprawiają, że wnętrza nabierają niezwykłego klimatu. Wielu rodziców zastanawia się, jak urządzić pokój dziecka, by był funkcjonalny i ładny. By odpowiadał maluchom oraz opiekunom i przede wszystkim, by był takim miejscem, by chciało się tam przebywać. Stąd właśnie popularność niezliczonych dodatków, dekoracji, gadżetów, które rewelacyjnie się prezentują i sprawiają, że pokój dziecka staje się przestrzenią magiczną. A wcale nie trzeba tak wiele.
2021-01-28

Zabawki do wanny dla dzieci – jakie zabawki kąpielowe wybrać?

Zabawki do wanny dla dzieci – jakie zabawki kąpielowe wybrać?
Wieczorna kąpiel jest pewnego rodzaju rytuałem. I choć oczywiście to podstawowy zabieg higieniczny dla maluszków i starszych dzieci, to także buduje rytm dnia, jest okazją do masażu, pozwala się świetnie bawić i doświadczać. Jest także zapowiedzią snu. I dlatego właśnie tak ważne jest – szczególnie w pierwszych miesiącach życia, konsekwentne trzymanie się tego rytuału. Daje on poczucie bezpieczeństwa, a z drugiej strony może być doskonałym pomysłem, by zaangażować innych członków rodziny w opiekę nad maleństwem.
2021-01-05

Zabawki muzyczne dla dzieci – co kupić dla małego muzyka?

Zabawki muzyczne dla dzieci – co kupić dla małego muzyka?
O wpływie muzyki na życie dziecka pisze się dużo i rodzice oraz nauczyciele doskonale wiedzą, że to ta dziedzina sztuki, z którą maluch styka się na początku i która zostaje z nim do końca, nawet jeśli ostatecznie nie gra na żadnym instrumencie oraz nie zachwyca wszystkich swoim śpiewem. Z dźwiękami maluszek ma już do czynienia na etapie życia płodowego. Na przełomie 7. i 8. miesiąca już uczy się rozpoznawać i przyswajać melodie oraz inne odgłosy, rejestruje głos mamy i innych bliskich, a kojąca muzyka wpływa na to, że się uspokaja. Wiele rodziców podkreśla, że po narodzinach to właśnie ona fantastycznie działa na malucha, wywołuje reakcje, daje poczucie bezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że niezmiennie inwestujemy w zabawki muzyczne dla dzieci, które można dopasować do konkretnych potrzeb oraz możliwości.
2021-01-05

Kreatywny czas w domu – zabawki DIY dla dzieci

Kreatywny czas w domu – zabawki DIY dla dzieci
Z pewnością rok 2020 przejdzie do historii jako ten, w którym najwięcej czasu spędziliśmy w domu. A to wymagało zorganizowania, pomysłowości oraz ogromnej cierpliwości, szczególnie gdy łączyliśmy pracę zdalną, opiekę nad dziećmi a nawet kwarantannę często na kilkudziesięciu metrach kwadratowych. Z pewnością taki czas jak nic innego wyzwala kreatywność i sprawiał, że z niczego powstawały zabawki, a robótki ręczne były skuteczną walką z nudą i oderwaniem od komputera czy tabletu. Nic więc dziwnego, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zabawki DIY dla dzieci. Co istotne, tej magii ulegają nie tylko maluchy, bo i dorośli przy tym się świetnie bawią. Zobacz, jak można spędzić kreatywnie czas w domu.
    pixel