Jak czyścić zabawki interaktywne?

2022-04-27
Jak czyścić zabawki interaktywne?

Jak czyścić zabawki interaktywne?

Zabawki interaktywne to szczególny typ zabawek. Do grupy tej należą pluszaki, instrumenty muzyczne, figurki, maty edukacyjne i wiele innych produktów, które się ruszają, są kolorowe, wydają dźwięki lub się świecą. To zabawki, które przyciągają uwagę maluchów i budzą ich wielkie zainteresowanie. Dlatego często z nich korzystają, a to sprawia, że wymagają one regularnego mycia. Utrudnienia to jednak fakt, że zazwyczaj posiadają one baterie, a więc nie można ich włożyć do pralki i wyprać ani szybko przepłukać pod bieżącą wodą, bo może to grozić ich zepsuciem. Jak więc wyprać zabawki interaktywne? Czytaj dalej by się dowiedzieć!

Jak wyczyścić plastikowe i gumowe zabawki interaktywne?

Pierwszą grupą, którą omówimy, są zabawki plastikowe i gumowe. Najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą ich czyszczenia jest mycie ich przy pomocy ścierki, gąbki lub szczoteczki do zębów. W tym przypadku brudu pozbywamy się przy pomocy wody i odrobiny mydła. Zabawki można także wyczyścić sodą oczyszczoną zmieszaną z wodą w proporcjach 1:1 lub specjalnymi środkami do czyszczenia zabawek. Na koniec warto także spryskać zabawkę środkiem dezynfekującym, dzięki któremu masz pewność, że wszystkie bakterie i wirusy znikną. Pamiętaj jednak by zrobić to pod nieobecność pociechy, by zabawka mogła swobodnie schnąć w przewiewnym miejscu przez kilka godzin.

W tej części warto także wspomnieć o gumowych zabawkach używanych podczas kąpieli. Choć mogłoby się wydawać, że ich czyszczenie nie jest konieczne (w końcu często przebywają w wodzie) to jest to jednak błąd. Warto je raz na jakiś czas umyć gumowe zabawki mydłem i pamiętać o tym, by dokładnie je osuszać po zabawie w wannie, by na ich powierzchni nie rozwijała się pleśń i grzyby.

Jak wyczyścić matę edukacyjną?

Maty edukacyjne bardzo często działają dzięki elektronice. Dlatego ich mycie nie jest proste. Jak wyczyścić matę edukacyjną? Przede wszystkim trzeba to zrobić ręcznie, nie można włożyć jej do pralki. Do tego celu najlepiej sprawdzi się gąbka, którą nasączamy płynem do prania dla dzieci. Dzięki niej czyszczenie maty edukacyjnej będzie szybkie i skuteczne.

Czyszczenie pluszaków interaktywnych

Pluszaki to ulubione zabawki szkrabów, dlatego należy o nie odpowiednio dbać. Dzięki temu unikniesz roztoczy i bakterii na ich powierzchni. Jak wyczyścić pluszaki interaktywne? Niezawodną metodą jest włożenie ich do zamrażalki na 24 godziny. Dzięki temu znikną wszystkie roztocza i bakterie. Następnie jeśli zabawka jest brudna, można włożyć ją do foliowego worka, wsypać do niego sodę oczyszczoną lub mąkę ziemniaczaną i dokładnie rozprowadzić je po powierzchni pluszaka. Po godzinie należy usunąć proszek przy pomocy suszarki. Inną metodą jest stworzenie mydlin z wody i proszku do prania lub mydła i czyszczenie pluszaków interaktywnych przy pomocy szczoteczki.

Podsumowanie

Zabawki dla dziecka to produkty, z którymi Twój szkrab przebywa na co dzień i bez względu na to, czy są to klocki drewniane, czy zabawki sensoryczne warto dbać o ich czystość. Jest to szczególnie ważne w przypadku niemowlaków, które lubią podgryzać swoje zabawki. Postaraj się więc przynajmniej raz na 3 tygodnie je odświeżać. Dzięki temu zadbasz o zdrowie Twojej pociechy. Zobacz też produkty, które oferuje nasz sklep z zabawkami!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel