Jak urządzić pokój dziecka? Dekoracje i ozdoby do pokoju dziecięcego

2021-01-28
Jak urządzić pokój dziecka? Dekoracje i ozdoby do pokoju dziecięcego

Dziecięca przestrzeń to azyl. To fascynacje bajkowymi postaciami i tak dobrze znanymi motywami, które sprawiają, że wnętrza nabierają niezwykłego klimatu. Wielu rodziców zastanawia się,  jak urządzić pokój dziecka, by był funkcjonalny i ładny. By odpowiadał maluchom oraz opiekunom i przede wszystkim, by był takim miejscem, by chciało się tam przebywać. Stąd właśnie popularność niezliczonych dodatków, dekoracji, gadżetów, które rewelacyjnie się prezentują i sprawiają, że pokój dziecka staje się przestrzenią magiczną. A wcale nie trzeba tak wiele.

Cały dla małych

Można mieć najnowsze meble, najmodniejszy kolor ścian i wymuskaną aranżację, ale to właśnie od tego, jakie dekoracje do pokoju dziecięcego się w nim pojawią, zależeć będzie ciepły przytulny klimat. Co istotne, przy wyborze dodatków możemy kierować się trendami, ale zdecydowanie ważniejsze będą zainteresowania i pasje malucha, jego charakter i gust, sposób spędzania czasu wolnego. I o ile przy niemowlaku z pewnością bardziej będziemy się kierować tym, co nam się podoba, to im starsze dziecko, tym chętniej będzie chciało zaznaczyć swoją obecność w swoim miejscu. I nie ma w tym nic dziwnego. Wyposażenie pokoju dziecka to niezwykła przygoda, a różnego rodzaju bibeloty – nawet personalizowane, mogą sprawić, że stworzy się przestrzeń rodem z najpiękniejszych bajek, utkaną z marzeń. Miejsce bezpieczne, zachęcające do zabawy i odpoczynku, inspirujące i pobudzające kreatywność.

Spandex Miękka Maskotka Poduszka Foka

Jak urządzić pokój dziecka?

Ile dzieci – tyle opinii. A w tym wszystkim niezwykle istotny jest wkład samego malucha. Bierz on w ten sposób odpowiedzialność za swoje wybory. Poza tym zawsze trzeba mieć na uwadze, że pokój dziecka to najszybciej i najczęściej zmieniająca się przestrzeń w mieszkaniu, ponieważ pociecha rośnie, zmieniają się jej potrzeby, ewoluują zainteresowania, a także dochodzą nowe obowiązki. Lampki dla dzieci poza tym, że będą pięknie się prezentować i wprowadzać przytulny nastrój z czasem staną się również elementem obowiązkowym na biurku małego ucznia. I o ile same meble czy kolory ścian mogą być dość neutralne i uniwersalne, o tyle to właśnie dekoracje będą tworzyć rewelacyjny klimat. Oczywiście całość powinna być dość spójna i konsekwentna. Nie chodzi o to, by było pstrokato, zbyt dużo, nie można przytłoczyć miejsca. Wszak służy ono do zabawy, odpoczynku, nauki i przechowywania, a nie jest sklepem z różnościami.

BRIGHT STARTS PROJEKTOR LAMPKA POZYTYWKA PRZENOŚNA 3W1 - ŻABKA

Popularne motywy

Bardzo często to, jakie dekoracje do pokoju dziecięcego zostaną wybrane, związane jest z pewnym tematem, z myślą przewodnią, z ulubionymi motywami. Mogą to być na przykład dodatki w stylu marynistycznym lub też te rodem z dżungli. Miłośnik piłki nożnej może będzie chciał mieć u siebie dywan przypominający murawę, a dziecko, które uważnie patrzy w gwiazdy szczególnie zainteresuje się tym, by ściany i sufity przypominały odległe galaktyki. Możliwości jest wiele, a dzieciom na pewno nie można zarzucić tego, że brakuje im wyobraźni. Świetnie sprawdzają się również designerskie elementy wyposażenia. Maluchy uwielbiają namioty dla dzieci. Tekstylne dodatki często z wizerunkami ulubionych bohaterów to idealna przestrzeń do zabawy, wyciszenia się, zaznaczenia swojej odrębności i zaspokojenia potrzeby intymności. Namioty świetnie sprawdzają się także na tarasach i w ogrodach, a także są rewelacyjnym pretekstem do rówieśniczych aktywności.

Namiot Indiański Do Domu Tipi

Liczy się jakość

Z jednej strony dekoracje pokoju mają podkreślać jego walory oraz wprowadzać niezwykły klimat. Z drugiej, muszą być bezpieczne i wykonane z najlepszej jakości materiałów. Im mniejszego malucha mamy, tym uważniej powinniśmy dobierać poszczególne elementy. Tu istotne będą osłonki na lampki, które nie będą się nagrzewać. Poza tym oczywiście trzeba pamiętać o zabezpieczeniu gniazdek i instalacji elektrycznej. Gdy wybiera się ramki czy obrazki, niech nie będą wykończone szkłem, a nietłukącym się materiałem. W dziecięcym pokoju nie mogą się znaleźć również przedmioty z małymi i ostrymi elementami, te, których nie można dobrze zamontować. Jeśli decydujesz się na tkaniny – zasłony, poduszki, narzuty, baldachimy, pamiętaj że szybko się kurzą i wymagają regularnego prania. To nie zawsze jest najlepsze rozwiązanie przy małym alergiku.

Kocyk Przytulanka Sówka

Jakie wybrać ozdoby?

Przede wszystkim ozdoby muszą być estetyczne i dopasowane do stylu i charakteru wnętrza. Poza tym powinny być praktycznie i z pewnością nie ograniczać możliwości swobodnego przemieszczania się. Sprawdzają się dekoracje, które mają dodatkowe funkcje. Szczególnie dobrze prezentują się w niewielkich wnętrzach i pozwalają zaoszczędzić miejsce. Rewelacyjne są również rodzaju pudełka, kosze, kufry pojemniki, które służą do przechowywania drobiazgów, jakich w dziecięcym pokoju nie brakuje. Z drugiej strony różnorodność wykończenia i kształtów sprawia, że stają się rewelacyjną dekoracją. A to wpływa na to, jak estetycznie prezentuje się przestrzeń i pozwala zachować porządek. To, jak urządzić pokój dziecka, jest więc tym aspektem, który przede wszystkim musi odpowiadać dziecku i rodzicom, bo to miejsce jest do zabawy, mieszkania, spotkań, a nie do oglądania czy sprzątania.

Krooom Pudełko Na Zabawki

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
pixel