Jaka lalka dla dziewczynki? Najpopularniejsze lalki na prezent

2019-09-18
Jaka lalka dla dziewczynki? Najpopularniejsze lalki na prezent

Lalka. Kultowa zabawka dziewczynek i chłopców. Rośnie wraz z dzieckiem i jego fascynacjami. W pokojach, łóżeczkach, wózeczkach pojawiają się lalki szmaciane, bobasy, interaktywne modele czy też najbardziej rozpoznawalne przypominające sylwetką dorosłą kobietę – czyli Barbie lub podobne propozycje. Zaskakuje również wybór w sklepach. Od ilości i różnorodności może rozboleć głowa, więc gdy poszukiwana jest lalka na prezent, warto dokładnie sprawdzić, o jakiej dziecko marzy.

Marzenie dzieciństwa

Niewątpliwie to właśnie lalka jest symbolem dzieciństwa. Jest ich w sklepach wiele i różnią się wielkością, rasą, płcią, mimiką, możliwościami. Niektóre zawierają całe komplety ubranek i innych akcesoriów. Są też takie, które mają różnorodne funkcje i zachowują się podobnie do prawdziwych bobasów. Wymagają też równie dużo uwagi. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że lalka na prezent jest doskonałym pomysłem. Ten rodzaj zabawki towarzyszy mniejszym i większym dzieciom od wieków, choć oczywiście zmienia się wygląd, wykorzystywane materiały czy też funkcje. Dla młodszych i starszych lalka jest towarzyszką i przyjaciółką. Może być Przytulanką, a także zabawką, którą trzeba się opiekować i wywołuje niezwykłe instynkty zarówno u chłopców, jak i u dziewczynek. Zabawa lalką to gra w naśladownictwo. Dziecko wchodzi w rolę rodzica i świetnie się przy tym bawi. W pewnym sensie w ten właśnie sposób uczy się dorosłego życia oraz próbuje budować relacje, a te przecież nie zawsze są proste. Z pewnością jednak przydadzą się w kontaktach z rówieśnikami. Oczywiście trzeba pamiętać, że taka zabawa doskonale również rozwija zdolności manualne.

Jaka lalka na prezent?

Przede wszystkim lalka na prezent musi być dostosowana do wieku dziecka oraz jego wzrostu. Dobrze by było, gdyby wpisywała w gust i zainteresowania. Mniejsze dziecko ucieszy się z lekkiej i niewielkiej lalki na prezent, starszakowi można kupić większą propozycję. Dziewczynki najchętniej wybierają „małe kobiety” takie jak lalka Barbie, choć Baby Born również nie wychodzi z mody. Z małym bobasem można się bawić, przebierać go czy karmić. Ubranka dla lalek do złudzenia przypominają te dla niemowląt, co dodatkowo uatrakcyjnia zabawę. Z drugiej strony nawet zabawki-wózki stają się kopiami tych realnych. A z takim wyposażeniem spacer z mamą (szczególnie gdy w domu jest maluszek) nabiera jeszcze innego znaczenia.

Prosta czy interaktywna?

Specjaliści podkreślają, że doskonała lalka na prezent powinna być jak najprostsza, ponieważ wtedy zachęca do kreatywności, budowania historii oraz zaspokajania potrzeb. Na rynku oczywiście są lalki interaktywne takie jak na przykład i cieszą się coraz większym powodzeniem. Taka zabawka wchodzi w grę z dzieckiem - płacze, zamyka oczy, pije, siusia, mówi, śpiewa i staje się jednym z ważniejszych partnerów. To idealna opcja dla dzieci, które lubią nowoczesne technologie, ale cenią również klasykę.

Bobasy i kobiety

Lalka to zabawka dla dziecka, z którą nawiązuje ono więź. Może być ona tak silna, że przez lata nasza pociecha nie będzie chciała się rozstawać z zabawką, a nawet w wieku dorosłym będzie z sentymentem wracać do najpiękniejszych i najszczęśliwszych chwil. Co istotne, z naszego punktu widzenia ta lalka wcale nie musi być najpiękniejsza, najnowocześniejsza oraz uzupełniona całym szeregiem dodatków. To relacja, jaką dziecko tworzy, jest w tym momencie najcenniejsza i to ona tworzy wspomnienia. W sklepach lalki na prezent zaskakują wzorami kolorami i rozwiązaniami. Zakup może być więc prawdziwym problemem, bo i bobasy, i Barbie i szmaciane i interaktywne aż zapraszają, by to właśnie je zabrać do domu. Warto więc sprawdzić, o czym dziecko marzy, a także, co już w domu ma. Piąty niemowlak wszak to prawie żłobek w dziecięcym pokoju, ale może o tym mała dziewczynka czy chłopiec marzy. Lalka na prezent będzie rozwijać wyobraźnię i jest zdecydowanie lepszym pomysłem niż tablet czy nowa gra na konsolę. To inwestycja w przyszłość i w relacje. Szczególnie że sama zabawa bardziej przypomina teatr niż życie realne.


Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel