Jakie gry dla dzieci będą najlepsze? Sprawdź nasze propozycje!

2020-04-07
Jakie gry dla dzieci będą najlepsze? Sprawdź nasze propozycje!

Co sprawia, że gry dla dzieci nie tracą na popularności?

Zanim odpowiemy na pytanie, jakie gry dla dzieci warto kupić, dobrze jest zastanowić się, co sprawia, że mimo ogromnego postępu technologicznego nie tracą one na popularności. Wynika to głównie z faktu, że mogą być w pełni dopasowane do potrzeb dzieci. Wybierając odpowiedni wariant możesz bowiem wziąć pod uwagę, czy Twoja pociecha uwielbia bawić się sama, czy zdecydowanie preferuje zabawy zespołowe. Dzięki temu kupując grę zapewniasz dziecku spędzenie czasu dokładnie tak, jak najbardziej lubi. Nie bez znaczenia są oczywiście zainteresowania oraz wiek pociechy. Nie zmienia to jednak faktu, że gry edukacyjne przeznaczone są nawet dla najmłodszych, choć ich poziom trudności jest w pełni dopasowany do aktualnych możliwości.

Wybierz gry ćwiczące umiejętność logicznego myślenia

Jeżeli zastanawiasz się jakie gry edukacyjne dla dzieci wybrać nie możesz pominąć propozycji rozwijających umiejętność logicznego myślenia. Gry logiczne są odpowiednie nawet dla dzieci powyżej 2 roku życia, lecz przy wyborze produkty dobrze jest kierować się zaleceniami odnośnie do wieku wskazanymi przez producenta. Na rynku nie brakuje również propozycji, które nie tylko rozwijają umiejętność logicznego myślenia, ale także wraz z wiekiem stawiają dziecku wyższe wymagania. Jakie gry dla dzieci cieszą się największą popularnością w tej kategorii? Okazuje się, że te najbardziej znane. Gra Scrabble to doskonała rozrywka dla całej rodziny, która jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Poziom trudności bez trudu dobierzesz do umiejętności, dzięki czemu miło spędzisz czas w gronie najbliższych. Wśród dzieci lubiących spędzać czas na grach indywidualnych dużą popularnością cieszy się układanka logiczna Simba. Ta niecodzienna gra bez środkowego elementu ćwiczy nie tylko umiejętność logicznego myślenia, ale również rozwija koordynację oko-ręka.


Postaw na gry pamięciowe

Wśród najmłodszych dużą popularnością cieszą się nie tylko gry edukacyjne, ale również typu memory dla dzieci. Tego rodzaju produkty są odpowiednie nawet dla najmłodszych. Wśród oferowanego asortymentu najczęściej wybierane są CzuCzu odpowiednie dla maluchów, które ukończyły dwa latka. Starsze dzieci chętnie sięgają po puzzle. W tym wypadku możemy dobrać je nie tylko pod względem ilości elementów, ale również obrazka, jaki należy ułożyć. Jeżeli Twoje dziecko uwielbia Krainę Lodów koniecznie sprawdź puzzle Frozen Kraina Lodu 200 el., przeznaczone dla pociech powyżej 7 roku życia.


Najciekawsze gry edukacyjne

Jeżeli zastanawiasz się jakie gry edukacyjne dla dzieci warto kupić, przede wszystkim weź pod uwagę wiek oraz zainteresowania. Na rynku dostępne są również pozycje, które od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Edukacyjne gry dla dzieci to m.in. Monopoly Gamer Mario Kart. Jest to jedna z najbardziej popularnych pozycji, chętnie wybierana nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych. Szukasz czegoś, co sprawi, że dziecko będzie zdobywało nowe umiejętności? W takim razie koniecznie sprawdź Mały Odkrywca — Godziny i Minuty . W tym wypadku nauka działania zegara szybko i bezproblemowo, co tylko zachęca maluchy do zdobywania nowych umiejętności.Trefl Mały Odkrywca Gra Edukacyjna - Godziny i Minuty

Gry planszowe idealne dla całej rodziny

Popularne planszówki dla dzieci to propozycja, która tak naprawdę dostarcza rozrywki całej rodzinie. W tym wypadku gry edukacyjne pełnią zupełnie inną funkcję. Rozwijają nie tylko umiejętność logicznego myślenia, ale również koordynację psychoruchową, a nawet strategię. W tym wypadku dużą popularnością cieszą się gry, które łączą kilka funkcji, jak na przykład gra planszowa Było Sobie Życie. Zastanawiasz się jakie gry edukacyjne dla dzieci sprawdzą się przy nauce znaków drogowych? Dobrym wyborem będzie gra towarzyska Znaki Drogowe, przeznaczona dla uczestników już od 4 roku życia.


Gra Planszowa Było Sobie Życie

Poznaj niepowtarzalny gry słowne i liczbowe

Gry liczbowe to kolejna kategoria uwielbiana przez dzieci. Jakie gry dla dzieci warto wybrać w tym wypadku? Poza znanym i lubianym wisielcem oraz domino często wybieraną pozycją jest Gra Uniwersytet Mądrej Zabawy - Liczby. Gra przeznaczona jest dla uczestników już od 6 roku życia i zachwyca bogatym zróżnicowaniem plansz i zadań. Alexander Gra Edukacyjna Ostatnia Litera to z kolei propozycja dla dzieci od 4 roku życia, która pomaga nie tylko w nauce alfabetu, ale również pomaga w zwiększeniu zasobu słownictwa.


Alexander Gra Edukacyjna Ostatnia Litera


 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel