Kostka edukacyjna dla dziecka – jak działa i jaką wybrać?

2021-02-15
Kostka edukacyjna dla dziecka – jak działa i jaką wybrać?

Kostka edukacyjna to jedna z chętniej wybieranych zabawek dla młodszych i nieco starszych. To szereg różnych propozycji, które doskonale wpisują się w potrzeby dzieci, rozwijają ich umiejętności oraz motywują do tego, by robić kolejne kroki. Są atrakcyjne i bezpieczne dla najmłodszych, zachwycają kolorami i jakością wykonania, niezależnie czy zrobione są z drewna, czy też z tworzyw sztucznych, czy wykorzystują interaktywność, czy też mają proste zadania. W efekcie bez problemu można dopasować najlepszą propozycję do swoich potrzeb. Oczywiście inna kostka edukacyjna będzie najlepsza dla kilkumiesięcznych dzieci, a inna dla kilkulatka, ponieważ odmienne są ich potrzeby. Z zasady taka zabawka poprawia zdolności manualne, uczy koncentracji i zapamiętywania. To szereg kolorowych, świecących, grających dodatków, którymi można poruszać, przesuwać, dopasowywać. Kostka edukacyjna nigdy się nie nudzi, a to duża satysfakcja także dla opiekunów.

Jak wybrać dobrą kostkę edukacyjną?

Zabawki dla niemowląt to najlepszy sposób by wspomagać rozwój maluszka od pierwszych chwil życia. Oczywiście zawsze muszą być dopasowane do wieku, możliwości oraz indywidualnych predyspozycji. Wybór odpowiedniej propozycji wcale nie należy do najłatwiejszych, bo i sklepy kuszą bardzo różnorodnymi zabawkami. Warto zawsze wybierać te, które nie tylko dobrze wyglądają, ale również będą wspomagać rozwój. Nic więc dziwnego, że niezmiennie powodzeniem cieszy się kostka aktywności, choć także w tym segmencie wiele różnych rzeczy można znaleźć. Jak każda zabawka także ta musi posiadać niezbędne atesty, ponieważ musi być bezpieczna.

Dumel Discovery Interaktywne Pudełko Uczydełko

Pudełko uczydełko z pianinkiem, zabawnymi dźwiękami i rymowankami oferuję aż 6 stron do zabawy. Zabawka mówi w języku polskim.

119,90 zł

Kostka aktywności to doskonała zabawka już dla półrocznego dzieci. Wtedy jego świat zaczyna nabierać kolorów, a maluch jest zainteresowany tym, co się wokół niego dzieje. To idealny moment na stymulowanie zmysłów, zachęcanie do manipulowania oraz zdobywania kolejnych umiejętności. W tym okresie życia niezwykle istotna jest stymulacja wzroku, dotyku i słuchu, a kostka aktywności staje się idealnym narzędziem, by świetnie uczyć się przez zabawę. I tak faktury, kolory, dźwięki i światła stają się najlepszym treningiem kolejnych umiejętności oraz inwestycją w przyszłość. Kostka aktywności jest rewelacyjnym pomysłem na prezent dla malucha.

Jak zbudowana jest kostka aktywności?

Najczęściej kostka dla niemowlaka to drewniany lub wykonany z tworzyw sztucznych sześcian, którym łatwo się manipuluje. Posiada klocki w różnych kształtach i kolorach, routery, liczydła, zwierzaki, labirynty, lusterka i wiele innych dodatków i akcesoriów, które zapewniają długą i nieskrępowaną zabawę. W ten sposób maluch może nie tylko manipulować elementami czy te dopasowywać. Kostka dla niemowlaka to również świetna lekcja rozpoznawania kolorów, poznawania nazw figur, zwierząt czy też innych kształtów. Można również doskonale bawić się w naśladowanie dźwięków, a także uczyć języka obcego. W zależności od tego, jakie będą potrzeby może być kostka dla niemowlaka wykorzystywana na szereg różnych sposobów.

Przede wszystkim kostka dla niemowlaka to ta zabawka, która będzie doskonalić motorykę i stanie się doskonałym narzędziem do nauki chwytania. Poza tym rewelacyjnie rozwija wyobraźnię i kreatywne myślenie, a także daje bardzo różnorodne możliwości i tym samym będzie stale interesująca. Od lat interaktywne zabawki dla najmłodszych doskonale sprawdzają się na co dzień i są także ważnym elementem zajęć edukacyjnych i terapeutycznych. Przede wszystkim dzięki różnego rodzaju bodźcom zachęca do podejmowania kolejnych aktywności. Dźwięki i światełka mogą być również rodzajem nagrody. Niezmiennie jednak kostka dla niemowlaka daje nieskończone możliwości zabawy opiekunów z dzieckiem. Tak jakby w jednym przedmiocie było wiele różnorodnych zabawek.

Najlepsza zabawa dla rodziny

Popularna kostka dla niemowlaka sprawdzi się oczywiście u najmłodszych. Starszym pomoże doskonalić na przykład umiejętności liczenia czy też dopasowywania i nazywania figur. Poza tym znaleźć można również takie zabawki, które będą wspierać koordynację ruchową oraz wyobraźnię przestrzenną. Oczywiście kostka dla niemowlaka często ma także dodatki takie jak dźwięki czy muzyczki, które będą stymulować zmysł wzroku, a także mogą uczyć wierszyków, piosenek, zwrotów w języku obcym. Tego typu zabawki sensoryczne dla małych dzieci są najlepszą inwestycją w rozwój i edukację. Sprawdzają się zarówno u tych maluchów, które rozwijają się prawidłowo, jak i tych, które wymagają wsparcia. Dlatego kostka dla niemowlaka jest narzędziem, który świetnie można dopasować do bardzo różnych potrzeb i za każdym razem będzie wpisywać się w oczekiwania i opiekuna, i dziecka. To najpiękniejszy sposób, by budzić zainteresowanie światem i pragnienie zdobywania wiedzy.

Dla młodszych i starszych

Modna kostka aktywizująca nie tylko dobrze wygląda, ale także rewelacyjnie wpisuje się w możliwości maluchów i jest najlepszych sposobem, by wprowadzać je w świat kolorów, dźwięków, słów i liczb. Tu można poprzez zabawę zainteresować nauką, a to będzie procentować w kolejnych latach. Warto zwrócić uwagę, że kostka aktywizująca wymaga interakcji z opiekunem. Dzięki temu jest doskonałym narzędziem, by spędzać czas razem na zabawie, rozwijaniu słownictwa i szeregu różnych kompetencji, a przede wszystkim bliskości. Od nauki chwytania już tylko prosta droga do pisania, biegania i skakania, bo zdolności motoryczne też można mądrze wspierać. I dlatego chętnie sięgamy po edukacyjne zabawki dla niemowląt, ponieważ to one świetnie sprawdzają się w tym, by uczyć, wykonywać logiczno-sprawnościowe zadania, dopasowywać, nacisk i przekręcać. Taka kostka aktywizująca w swoich bardzo różnorodnych obliczach z pewnością zachwyci i maluchy i opiekunów.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
pixel