Lalki dla dzieci – najpopularniejsze rodzaje lalek

2020-06-30

Podczas, gdy chłopcy potrafią wiele godzin spędzić w garażu na pomaganiu tacie w męskich obowiązkach, dziewczynki w tym czasie sięgają po laleczki, które pozwalają im kształtować pierwsze opiekuńcze odruchy. Zabawa lalkami jest nauką troskliwości, a także umiejętnością wcielania się w rolę małej mamusi- szczególnie, kiedy dziewczynka ma młodsze rodzeństwo i podobnie jak mama pragnie opiekować się swoim potomstwem. Lalki dla dzieci stanowią zatem podwalinę pod przygotowanie do dorosłego życia, a także narzędzie kształtujące odpowiedzialną postawę. Ulubiona laleczka jest także przyjaciółką dziewczynki, powierniczką jej największych sekretów, a także przytulanką, która pozwoli zapanować nad negatywnymi emocjami. Nie wspominając już o tym, że czesanie, przebieranie i zakładanie ubrań i bucików jest świetnym ćwiczeniem rozwijającym małą motorykę. Sprawdźmy zatem, jakie są rodzaje lalek dla dzieci? Które z nich cieszą się największą popularnością wśród dziewczynek?

Najpopularniejsze lalki dla dzieci

Asortyment lalek dla dzieci na sklepowych półkach może przyprawić o zawrót głowy. Są zróżnicowane nie tylko pod względem wielkości, płci czy rasy, ale również funkcji, które przybliżają je do prawdziwych bobasów. Dzięki temu stanowią zabawkę o wielu możliwościach, które niewątpliwie skutecznie uatrakcyjnią codzienną zabawę – zarówno w gronie rodzeństwa, rówieśników czy w pojedynkę. Jakie zatem rodzaje lalek cieszą się największą popularnością? W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszą się małe, przeurocze laleczki LOL Suprise. Ich fenomen polega na tym, że są umieszczone w kuli i dziewczynka, która pragnie ją otworzyć, musi to zrobić w kilku krokach, powoli odkrywając ukryte w niej tajemnice. Taka lalka to zatem niespodzianka od momentu pierwszej próby odpakowania. Nic zatem dziwnego, że cieszy się taką popularnością.

Jakie jeszcze rodzaje lalek skupiają uwagę małych i nieco większych właścicielek? W dalszej kolejności warto wymienić Elsę i Annę, czyli lalki dla dzieci z kolekcji Frozen, które pozwalają małym fankom przenieść się w magiczny świat Krainy Lodu. Oprócz tego, sporym zainteresowaniem cieszą się księżniczki z kolekcji bajek Disneya, czyli Roszpunka, Kopciuszek, Arielka i Bella, które są sprzedawane wraz z akcesoriami dodatkowymi.

Wśród popularnych lalek dla dzieci nie sposób pominąć także ponadczasowej Barbie. Farmerka? A może Zaczarowana syrenka? Zabawa z Barbie nigdy nie ma końca! Sprzyja temu nie tylko różnorodność zestawów z główną bohaterką w roli głównej, ale również możliwość zakupu dodatkowych akcesoriów, np. ubranek.

 

Jakie są rodzaje lalek?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jaką lalkę kupić, warto zrobić krótkie rozeznanie, co do aktualnie dostępnych w sprzedaży modeli przeznaczonych dla dziewczynek w różnym wieku. Dla najmłodszych doskonałą propozycję stanowią szmaciane lalki. Miękkie, miłe w dotyku, a co najważniejsze – bezpieczne. Mogą być towarzyszkami codziennych zabaw, powierniczkami dziecięcych sekretów lub uroczymi przytulankami.

Kolejną kategorię produktów stanowią interaktywne lalki. Potrafią płakać, śmiać się, sikać, gaworzyć, a niekiedy nawet raczkować! Podobnie jak prawdziwe dzieci, wymagają opieki i troskliwości. Stanowią zatem skuteczną naukę empatii i dbałości o posiadaną rzecz. Dzięki nim, małe dziewczynki mogą naśladować swoje mamy podczas opieki nad niemowlęciem. W sprzedaży znaleźć można różne rodzaje lalek interaktywnych – zaczynając od uroczych bobasków Baby Alive w wariancie dla chłopca, jak i dziewczynki po bajkowe bohaterki. Wyposażone w szereg rozmaitych akcesoriów dodatkowych pozwalają tak uatrakcyjnić codzienną zabawę, aby przyjmowała ona wiele odsłon.

Odmianą lalek interaktywnych są lalki bobasy. Realistyczne, do złudzenia przypominające prawdziwe niemowlęta pobudzają w dzieciach instynkt opiekuńczy. Ich przewijanie, przebieranie, karmienie i pielęgnowanie stanowi doskonały sposób na rozwój dziecięcej empatii, poczucia odpowiedzialności i troski za innych. Co więcej, lalki bobasy często kupują rodzice dla tych pociech, którym ma się urodzić młodsze rodzeństwo. W ten sposób mogą zobaczyć, jak wygląda opieka nad małym dzieckiem. Szczególnie mile widziane w tym zakresie są lalki Baby Born. Urocze, wiernie oddające sylwetkę i rysy niemowlęcia. A do tego posiadające rozmaite funkcje. Dostępne w komplecie z licznymi akcesoriami dodatkowymi, jak: ubranka, butelki, pieluszki i wiele innych.

Ostatnią kategorię lalek dla dzieci stanowią ponadczasowe, wręcz nieśmiertelne lalki Barbie. Stanowią marzenie dziewczynek od pokoleń, albowiem są ucieleśnieniem wyobrażeń dotyczących wyglądu idealnej kobiety. To nie koniec. Zabawa Barbie to świat, w którym pozostawiono dużo miejsca na wyobraźnię. Każdego dnia możliwe jest kreowanie nowego scenariusza zabawy, z którego główna bohaterka zawsze wyjdzie bez szwanku.

Alternatywą dla słynnej Barbie jest Stefii – laleczka równie śliczna, co precyzyjnie wykonana i oferująca wiele wariantów zabawy. Dostępna zarówno w formie pojedynczych laleczek, jak i dużych zestawów tematycznych ze zwierzątkami czy scenkami z życia codziennego czy licznych akcesoriów dodatkowych w postaci ubranek czy mebelków.

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel