Zabawa i nauka jednocześnie? Wypróbuj maskotki interaktywne dla najmłodszych

2019-09-18
Zabawa i nauka jednocześnie? Wypróbuj maskotki interaktywne dla najmłodszychNie da się ukryć – wszystkie dzieci kochają maskotki. Dzieci potrafią zgromadzić całe kolekcje pluszaków i co istotne, niekoniecznie chcą się z nimi rozstawać czy oddać innym. Przede wszystkim maskotki są kolorowe, ciepłe  przyjemne w dotyku, a to wystarczy, by przegonić wszystkie koszmary, poprawić humor, czy też poradzić sobie z zasypianiem w ciemności. Stają się prawdziwymi przyjaciółmi, a ta relacja bardzo często przekłada się na późniejsze kontakty rówieśnicze. Coraz bardziej popularne stają się maskotki interaktywne, które poza walorami estetycznymi także uczą i wymuszają pewnego rodzaju interakcję.

Uczyć i bawić

Ta oświeceniowa maksyma bardzo dobrze pasuje do zabawek interaktywnych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. To właśnie warstwa edukacyjna i pobudzająca do rozwoju staje się jedną z najważniejszych. Pluszaki interaktywne uczą dziecko piosenek, literek cyferek, a także języków obcych. Także stymulują do zabawy i włączają do różnych aktywności. To rewelacyjny pomysł na prezent i warto dokładnie sprawdzić dla dzieci w jakim wieku dana maskotka jest przeznaczona.

Doświadczaj

Dzieci najczęściej uczą się przez zabawę. Jest ona atrakcyjna oraz angażuje różne zmysły w szeregu aktywności. Popularnością cieszą się na przykład zabawki z bajek ulubionych przez maluchy, a także kultowe propozycje znanych marek oraz na przykład pojazdy, jak pluszowa lokomotywa. To one wzbudzają zaufanie i są doskonałymi przewodnikami po otaczającym świecie, pomagają go odkrywać, poznawać i zrozumieć. Przede wszystkim największą zaletą pluszaka jest to, że wchodzi on w interakcję z dzieckiem, a także z jego rodzicami. W ten sposób mogą na siebie nawzajem reagować i na siebie oddziaływać. To właśnie sprawia, że maskotka podąża za dzieckiem, a maluch za kolorową maskotką. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się dźwięk, ruch czy światło, czyli te elementy, które najsilniej oddziaływają na zmysły i są także najbardziej interesujące. Oczywiście warto pamiętać o tym, że maskotka która zainteresuje niemowlaka, będzie nudna dla trzylatka. Tu wiek i poziom rozwoju będą miały kluczowe znaczenie, bo zależy nam przecież, by dziecko było zainteresowane.

HH Poland Interaktywna Babcia Gąska Niebieska Gawędziarka Opowiada Bajki PLJaka maskotka dla maluszka?

Interaktywne maskotki są dedykowane dzieciom już od szóstego miesiąca życia. W tym wieku maluch ćwiczy podstawowe umiejętności manualne takie jak trzymanie, potrząsanie i naciskanie. W odpowiedzi zabawka będzie wibrować, świecić czy też grać melodyjki lub opowiadać wierszyki czy wyliczanki. Dzięki temu maluszek będzie chciał nadal ćwiczyć, by zabawka po raz kolejny atrakcyjnie zareagowała. Oczywiście maskotki dla najmłodszych są bezpieczne, miękkie i kolorowe.

Clementoni Baby Interaktywny Wesoły Króliczek Lillo Mówi PLCoś dla starszych

Starsze dzieci zaczynają przejawiać już pewne zainteresowania. Warto właśnie je wykorzystać, by stymulować  rozwój. Wiele dzieci na przykład wybiera pluszaki muzyczne inne są zainteresowane literakami czy cyferkami, a jeszcze inne szczególnie chętnie będzie korzystać z zabawek, które świecą. Przede wszystkim celem jest poprawa zdolności manualnych. Oczywiście przy odpowiedniej stymulacji zmysłu wzroku i słuchu. Taka zabawa jest również doskonałą okazją do tego, żeby kształcić rozumowanie przyczynowo-skutkowe oraz budować prawidłowe reakcje na różnego rodzaju bodźce. Im dziecko starsze, tym bardziej należy urozmaicać formy zabawy. Pojawią się faktury oraz zadania, które zachęcają do poruszania się. Tu na przykład doskonałym pomysłem może być na przykład kostka z otworami w różnych – na przykład geometrycznych kształtach. Maskotki interaktywne mogą również rozwijać zdolności muzyczne oraz być doskonałą lekcją tańca, akrobacji czy gimnastyki. Zabawki interaktywne stają się więc coraz bardziej skomplikowane i zaczynają mieć formy tablic, puzzli czy też sportowych sprzętów. Każdy z tych elementów może świetnie odpowiadać na potrzeby dziecka oraz pobudzać do rozwoju, zabawy, kreatywności. Maskotki interaktywne mogą być doskonałym przyjacielem i najlepszą lekcją.

Smily Play Interaktywny Psikus Piesek Bajeczka Opowiada Bajki PL
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel