Zabawki dla dzieci do 100 zł – znajdź idealny prezent!

2021-06-07
Zabawki dla dzieci do 100 zł – znajdź idealny prezent!

Lubimy robić dzieciom prezenty. Nawet nie potrzebujemy okazji, by przyjść z drobnym podarunkiem, bo po prostu w ten sposób można sprawiać radość. Nie chodzi w tym momencie o cenę, a bardziej o gest, który jest ważny dla obu stron. Z drugiej strony czasem można się pogubić ofertach różnych producentów. Poza tym dzieci też już wiele rzeczy mają więc znalezienie atrakcyjnej propozycji może wydać się trudne. Podpowiemy ci, jakie zabawki dla dzieci do 100 zł cieszą się największym powodzeniem.

Dzień dziecka czy urodziny

Warto pamiętać o tym, że od ceny prezentu ważniejszy jest pomysł, to, by podarować coś, co będzie wpisywać się w zainteresowania, a przede wszystkim wywoła uśmiech na twarzach chłopców i dziewczynek. A przecież właśnie o to chodzi. Bez problemu znajdziemy fajne zabawki do 100 zł, które będą bawić, uczyć, staną się częścią kolekcji, wpiszą się w pasję.

Automat LPS Littlest Pet Shop Zestaw Figurek

Automat LPS Littlest Pet Shop Zestaw Figurek

Powodzeniem cieszą się niezmiennie zabawki edukacyjne, które pozwalają łączyć zabawę z nauką i rozwijają bardzo różnorodne kompetencje. To najlepszy trening dla mózgu, zachęta do mówienia, okazja do poznawania różnych dziedzin życia. Kolorowe propozycje będą przykuwać uwagę, mogą być inspiracją do tego, by uczyć się kształtów kolorów, nazw, wierszyków. Rewelacyjnie sprawdzają się też magnetyczne układanki, które są idealnym treningiem nie tylko spostrzegawczości, ale także umiejętności manualnych. Tu można na przykład bawić się w farmę, tworzyć kreacje dla księżniczek czy też tworzyć samochody.

CzuCzu Układanka Układam Pociągi

CzuCzu Układanka Układam Pociągi

Rewelacyjne pojazdy

Bardzo często atrakcyjny prezent dla chłopca do 100 zł będzie zawierał samochody, kolejki oraz różnego rodzaju pojazdy. Dla miłośnika kolekcji kolejny egzemplarz będzie prawdziwą radością. Warto zwrócić uwagę, że prawdziwym hitem dla najmłodszych są drewniane kolejki i pojazdy czy też duże sortery, które można za sobą ciągnąć. Warto także zainwestować w samochód z otwieranymi drzwiami, który pozwala mieć całą kolekcję aut w jednym miejscu. Tym samym całość świetnie wygląda, a po latach stanie się rewelacyjną pamiątką. Starsi chłopcy chętnie sięgają po pojazdy służb ratunkowych czy też militarne. Poza tym że dość wiernie odzwierciedlają one prawdziwe samochody, to jeszcze wydają dźwięki, mają liczne funkcje, a nawet same jeżdżą.

Tor Samochodowy Hot Wheels Szalony Dźwig I 5 aut

Tor Samochodowy Hot Wheels Szalony Dźwig I 5 aut

Ćwicz koncentrację

Zabawką, która nigdy się nie nudzi i nie można powiedzieć, że jej jest za dużo w dziecięcym pokoju, są niezmiennie puzzle. Zmieniają się oczywiście obrazki, ilość elementów i trudność samej układanki, ale za każdym razem składanie w całość daje bardzo dużo radości i jest świetnym treningiem dla mózgu. I dlatego to często wybierane zabawki dla dziewczynek do 100 zł, choć oczywiście magii układania ulegają również chłopcy. Warto zwrócić uwagę, że w szeregu różnych obrazków można znaleźć ten idealny. Czasem jest to ulubiona bajkowa postać, a zdarza się także, że sięga się po konkretną dyscyplinę sportu czy dziedzinę nauki. Wówczas taki prezent jest też wyrazem tego, że wiemy, czym interesuje się dziecko.

CzuCzu Puzzle Mapa Świata 168el.

CzuCzu Puzzle Mapa Świata 168el.

Klocki zawsze w modzie

To jeden ze szlagierów na prezentowanej liście przebojów. Zmieniają się czasy, a każde pokolenie sięga po klocki w ich bardzo różnorodnej formie. Maluchom warto podarować te z drewna lub tworzyw sztucznych. Są one większe i idealnie pasują do małych rączek. To idealna okazja, by ćwiczyć koordynację oraz precyzję, a także rozpoznawać kształtu i kolory. I dlatego często wybieramy też sortery. Starszym dzieciom warto podarować ponadczasowe Lego w bardzo różnorodnych zestawach lub klocki konstrukcyjne, które dają okazję do tego, by budować takie konstrukcje, jakie się chce. To świetne wprowadzenie w budownictwo, architekturę czy projektowanie, a także lekcja fizyki opartej na doświadczeniu.

Mega Bloks Klocki Zestaw Przyjaciele z Lasu

Mega Bloks Klocki Zestaw Przyjaciele z Lasu

Zabawa w role

Mniejsze i starsze dzieci uwielbiają naśladować rodziców i warto to wykorzystać. Poza tym że to daje dużo radości, to także jest zaproszeniem do domowych obowiązków. I dlatego powodzeniem cieszą się elementy warsztatów, kuchnie, sprzęt AGD. To świetny pomysł na prezent dla dziewczynki do 100 zł, choć i chłopcom również sprawią ogromną radość. W efekcie zabawki inspirowane domowymi akcesoriami to fantastyczny sposób na to, by spędzać czas z najmłodszymi na wspólnych aktywnościach. Gotowanie, sprzątanie, majsterkowanie, zabawa w lekarza nigdy się nie znudzą i dają bardzo dużo frajdy – wszystkim.

Brimarex Drewniany Zestaw Pizza Box

Brimarex Drewniany Zestaw Pizza Box

Gry, gry i jeszcze raz gry

Planszówki, karty, łamigłówki, gry edukacyjne to rewelacyjny pomysł na prezent. Powodzeniem cieszą się zarówno kultowe propozycje, które towarzyszą kolejnym pokoleniom, jak i atrakcyjne nowości na rynku wydawniczymi. Same fabuły są ciekawe, uczą rywalizacji, strategii, a także szukania związków przyczynowo-skutkowych. To najlepszy sposób na kształtowanie inteligencji, a także rozwijanie zdolności interpersonalnych. Czasem trzeba bowiem grać samodzielnie, ale są rozgrywki, które wymagają współpracy w większej grupie.

Spin Master Gra Marbles Newton

Spin Master Gra Marbles Newton

W przeglądaniu zabawek do 100 zł nie omijaj maskotek, lalek, figurek z ulubionymi bajkowymi postaciami. One zawsze sprawiają radość i praktyka pokazuje, że nigdy nie jest ich za dużo. Uspokajają, pomagają zasnąć, są powiernikami dziecięcych sekretów i najlepszymi przyjaciółmi. Odgrywają również ważną rolę w prawidłowym rozwoju.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021
pixel