2021-10-15

Zabawki dla miłośników koni - dopasowane do wieku dziecka

Najlepsze zabawki dla miłośników koni

Dzieci już od najmłodszych lat fascynują zabawki koni i kucyków. Fascynacja końmi zaczyna się na wczesnym etapie dziecka za sprawą zabawki takiej jak koń na biegunach, która w czasie zabawy będzie przypominała dziecku, wcześniej poznany ruch kołyski do przodu i do tyłu. Ta niepozorna zabawa bujania zaszczepia w dziecku miłość do koni. Gdy przyjdzie czas na oglądanie bajek w telewizji, każde dziecko chętnie ogląda bajki z ich udziałem. Bajki o koniach które dzieci chętnie oglądają to m.in. "Koń i Osioł" oraz kucyki My Little Pony. Wraz z wiekiem dziecko zaczyna rozumieć różnicę pomiędzy kucem, a koniem. Na przełomie 6-7 roku życia dziecko zaczyna poznawać rasy koni, które później chętnie będzie kolekcjonować. Jakie zatem zabawki dla miłośników kupić w prezencie?

Jakie zabawki dla dzieci które lubią konie i kucyki są godne uwagi? Zobacz ranking zabawek ⬇

Zabawka kucyki pony dla przedszkolaka

Zabawki My Little Pony to figurki kucyków które dziecko mogło wcześniej poznać w bajce, w której tytułowi bohaterowie żyją w krainie, zwanej Equestrią. Chętnie bawią się nimi dzieci w wieku wczesno przedszkolnym i przedszkolnym. Lata temu uznano, że kucyk to zabawka którą chętnie będzie bawiła się dziewczynka. A zabawki takie jak auta, tory samochodowe i pociągi są przeznaczone dla chłopców. Nic bardziej mylnego. Bohaterowie bajki My Little Pony tacy jak Pinkie Pie, czy kucyk Rarity to postacie których pokochali również chłopcy. Nic ma w tym niczego dziwnego, że chłopiec lubi bawić się kucykami. Warto pamiętać, że kucyk różni się od konia tylko rozmiarem - a jednak uważa się, że zabawa koniem jest bardziej odpowiednia dla chłopca, aniżeli kucykiem.

Kucyki My Little Pony

Najmłodsze dzieci, niezależnie od płci powinny otaczać się kolorowymi zabawkami, które są nieco większych rozmiarów. Figurki My Little Pony posiadają zaokrąglone kształty, co wpływa na bezpieczniejszą zabawę i zostały stworzone z myślą o małych rączkach dziecka.

Najlepsza - drewniana stajnia dla koni

Prawdziwą gratką dla miłośników koni będzie stadnina dla figurek koni. Jeśli i Twoje dziecko kochanie konie, warto wybrać dla nich stajnie która będzie wysokiej jakości i posłuży przez długie lata zabawy. Najczęściej wybieraną stajnią dla jest ta która została wykonana z drewna i z łatwością można ją przenosić za sprawą wygodnej rączki do przenoszenia.

Pluszowe konie maskotki na dobranoc

Maskotka koń to pomysł na prezent który zawsze dziecko będzie mogło mieć przy sobie. Pluszowy konik sprawdzi się w dzień podczas zabaw, a wieczorem posłuży jako przytulanka z którą dziecko chętnie będzie zasypiać.

Zabawki Mustang duch wolności dla starszych dzieci

Dla nieco starszych dzieci powstał serial animowany "Mustang: Duch wolności " który można obejrzeć m.in. na platformie Netflix. Bohaterami są koń Mustang Spirit i dziewczynka o imieniu Lucky. Ich historia opowiada o wolności, przyjaźni i galopie ku przygodzie. Na podstawie tego serialu powstały zabawki Mustang Duch Wolności które pozwolą fanom i fankom tego serialu odgrywać historie z telewizyjnego ekranu w domowym zaciszu.

Konie Schleich - figurki kolekcjonerskie

W pewnym wieku dziecko nie będzie chciało mieć już swojego kucyka, przestanie oglądać bajkę My Little Pony i nie będzie potrzebowało ulubionej maskotki aby zasnąć. Wtedy przyjdzie czas na fascynację końmi, różnych ras. Wiernie kopie koni przedstawiają figurki kolekcjonerskie Schleich. Rasy koni jest wiele. Wszystkie z nich zostały wiernie odwzorowane w serii zabawek Schliech Horse Club. Są to m.in. klacz Schleich rasy Andaluzyjskiej, Quarter, Knabstrupper,Wałach Hanowerski, klacz rasy Angielskiej, czy Pinto. Co najlepsze, można się nimi bawić oraz je kolekcjonować. Figurki Schelich potrafią stać samodzielnie.

Najczęściej kupowane figurki koni Schelich ⬇

pixel