Artystyczne zabawki dla dzieci - jak pobudzić kreatywność dziecka?

2019-07-02
Artystyczne zabawki dla dzieci - jak pobudzić kreatywność dziecka?W sklepach znaleźć można szereg różnych zabawek, ale nie wszystkie z nich będą pobudzać wyobraźnię dziecka. Wiele jest odtwórczych, a chodzi o to by gra, kolorowanka czy masa plastyczna w jakiś sposób pomagały rozwiązywać problemy a także uczyły, jak pracować w grupie. Takie umiejętności przydają się bowiem w późniejszym życiu.

Jak uruchomić wyobraźnię?

Dedykowane kreatywne zabawki będą uruchamiać kreatywność, pozwolą zadawać pytania. Elementy stają się tylko narzędziami, które pobudzają wyobraźnię i tak naturalną dla dzieci ciekawość świata. Wielu specjalistów podkreśla, że, by osiągnąć cel, najpierw należy ograniczyć maluchom korzystanie z telewizji i tabletów, a atrakcyjne zabawki takie jak na przykład ciastolina będą nie tylko zmieniać kształty pod paluszkami dzieci, lecz również pozwolą tworzyć nowy, zupełnie inny świat. Na przykład ten znany z ogrodu świetnie będzie powstawał z wykorzystaniem ciastoliny. To idealny zestaw kolorowych mas i narzędzi.  

Play Doh Zestaw Ciastolina

Hasbro Play Doh Ciastolina Zestaw Narzędzia lub Ogrodnik

 

Materiały plastyczne

Dziecko nie potrzebuje setki gier, samochodzików czy też interaktywnych gadżetów, by kreować. Najlepiej sprawdzają zabawki do aktywności na świeżym powietrzu oraz klocki w różnych rozmiarach, kolorach, fakturach, które pozwalają budować niezwykłe konstrukcje. Dodatkowo niezmiennie popularnością cieszą się kolorowanki dla dzieci. Nie tylko pozwalają kształtować odpowiednie trzymanie kredki, ale także dajką niezwykłą przestrzeń na kreowanie świata widzianego oczami wyobraźni, świata, który nie ma granic, jest wolny od stereotypów i nie jest oczywisty. Kolorowanki z motywami księżniczek mogą być szczególnie interesujące dla młodych dam. Warto również w pokoju lub w ogrodzie postawić dziecku tablicę. Ta charakterystyczna płaszczyzna będzie idealna, by bawić się w szkołę, sklep a także grać w ulubione gry.  

LOL Kolorowanka Fluorescencyjne Długopisy

 

Czytaj i twórz

To książka staje się jednym z głównych narzędzi kreowania wyobraźni dziecka. I to dorosły rozpoczyna te wielką przygodę, w której pojawiają się księżniczki, smoki czy też niezbadane planety. Wspaniałe historie stają się tak inspirując, że dzieci bardzo często przekładają je na codzienną zabawę a także twórczość. W tym celu mogą wykorzystywać na przykład mozaiki dla dzieci. Powstające małe dzieła sztuki zachwycają kolorami i fakturami, a dla najmłodszych są okazją do tego, by kreować zasłyszane albo własne historie. Popularnością cieszą się także torebki do ozdabiania. Co w nich najpiękniejszego? To, że nikt inny nie będzie mieć takiej samej, a nawet podobnej. Kreatywność to bowiem odwaga bycia i myślenia poza schematem. To umiejętność, którą kształtujemy od najmłodszych lat i która jest tak bardzo cenna w dorosłym tak pełnym niespodziewanych sytuacji życiu. Wtedy zdolność podejmowania decyzji nieoczywistych staje się bardzo cenna. Zadbaj o codzienność i przyszłość dziecka, zapewnij mu możliwość rozwijania kreatywności na każdym poziomie.

Disney Vampirina

Disney Vampirina Torebka do kolorowania mazaki

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel