Ciastolina i plastelina dla dzieci - zestawy

Ciastolina - sposób na dziecięcą nudę. Co to takiego ta ciastolina? To nic innego jak masa plastyczna, z której przy pomocy dłoni i odrobiny wyobraźni można ulepić, co tylko sobie wymyślimy. Jest lepsza od plasteliny znanej starszym pokoleniom dzięki większej plastyczności, nie trzeba jej rozgrzewać w rękach przed modelowaniem, formowanie kształtów można zacząć zaraz po wyjęciu z pojemnika. Ciastolinę wynaleźli McVickerowie w latach 50 XX wieku, a patent jest obecnie własnością firmy Hasbro, drugiego na świecie producenta zabawek, który sprzedaje ją pod nazwą Play doh. W Polsce produkcją masy plastycznej o takich właściwościach zajmuje się firma Trefl i EPEE.

( ilość produktów: 34 )

Nie najlepszym rozwiązaniem na zagospodarowanie dziecku czasu jest gra komputerowa czy bajka w telewizorze, o czym niektórzy rodzice często zapominają. Otóż taka zwyczajna ciastolina dla dzieci, ma o wiele lepszy wpływ na rozwój malucha niż gra komputerowa.

Zalety zabawy ciastoliną

Lepienie, formowanie, modelowanie – zabawy z ciastoliną usprawniają małą motorykę (dłoń i palce), kształtują umiejętności niezwykle przydatne do nauki pisania, ćwiczą koordynację wzrokowo- ruchową. Twórcze działania rozwijają wyobraźnię i pobudzają kreatywność, umiejętności niezwykle przydatne we współczesnym świecie. Już samo ugniatanie ciastoliny usprawnia motorykę i o ile dziecko nie potrafi jeszcze tworzyć form, z ciastoliny może wyciskać przeróżne kształty. Ciastolina zestaw zawiera nie tylko masę plastyczną, ale także foremki, wałki, nożyki, maszynki do kształtów, dzięki którym zabawa jest o wiele ciekawsza.

Ciastolina Play doh, Trefl i EPEE

Każda z firm oferuje Twojemu dziecku godziny kreatywnej zabawy z ciastoliną. Masa plastyczna w zestawach tematycznych (lodziarnia, babeczki - Trefl, bajkowi bohaterzy - Hasbro), z dodatkowymi efektami dźwiękowymi (chrupanie, pstrykanie bąbolina EPEE), to super zabawa dla małych i większych dzieci.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.79 / 5.00 606 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-04-18
  Czekam na swoje zamówienie jeśli nie będzie do końca tyg ide na policję paczka opłacona zero kontaktu z firma
  2024-04-17
  Super zabawka
  pixel