Klocki Lego i zestawy

Klocki Lego – najbardziej rozpoznawalne klocki na świecie. Pierwsze klocki powstały już w 1949 roku, a w 1958 został opatentowany ich system łączenia. Biorąc pod uwagę pierwszą produkcję, lego jest obecne na zabawkarskim rynku od 70 lat i nic nie wskazuje na to, że kiedyś popularność tych klocków się skończy. Dodać należy, że historia firmy zaczęła się jeszcze wcześniej nim powstały pierwsze klocki, bo w 1932 roku od produkcji drewnianych zabawek, kiedy to duński cieśla Oleg Kirk Christiansen zmuszony został zadbać o przyszłość swoich, osieroconych przez matkę dzieci. Nazwa klocków pochodzi od duńskiego zwrotu “Leg got” - baw się dobrze.

( ilość produktów: 22 )

"Leg got" - baw się dobrze

Idea, która przyświeca marce od pierwszych chwil jej istnienia i nieprzerwanie jej towarzyszy. Klocki lego swą popularność zawdzięczają nie tylko atrakcyjnej formie, ale specyficznemu sposobowi ich łączenia oraz temu, że każda grupa wiekowa, począwszy od małych dzieci, a górnej granicy właściwie nie ma, znajdzie zestaw Lego odpowiedni dla siebie. Zestawy tematyczne umożliwiają budowę przeróżnych scen. Pojedyncze elementy, z których można stworzyć np. dom, samochód, można dołączyć do zestawu. Istnieje możliwość kupna figurek czy samych klocków nie będących częścią zestawu. Dostosowując się do potrzeb i pragnień dzieci firma Lego co i rusz wypuszcza na rynek nowości inspirowane bajkami, filmami czy grami komputerowymi.

Klocki lego - zabawka edukacyjna

Naukowcy twierdzą, że dzieci, które układają klocki lego od najmłodszych lat szybciej uczą się czytać. Klocki ćwiczą koordynację wzrokowo - ruchową, myślenie logiczne, spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną, cierpliwość. Dostosowane do wieku dziecka - wspierają jego rozwój.

Zestawy lego – serie

Lego Architecture, Lego City, Lego Creator, Lego Disney Princess, Lego Duplo, Lego Elves, Lego Friends, Lego Minecraft, Lego Star Wars, Lego Technic, Lego Ninjago, Lego Mindstorms – serie, które cieszą się niezwykłą popularnością. Każdą z nich zakupisz w naszym sklepie.

Postaw na ponadczasowe zabawki 

Popularne klocki Lego to zestawy, które są wybierane przez dzieci na całym świecie. Kolejne serie podbijają rynek, a sama idea układania pojazdów, budynków czy też konstrukcji z niewielkich elementów zrewolucjonizowała myślenie o samej zabawie. Klocki Lego, jakie oferujemy na damizabawki.pl, stały się wszak najlepszym pretekstem do tego, by powstał przemysł rozrywkowy dookoła rozpoznawalnej marki. To także najlepszy pomysł na prezent, a mniejsze i większe kolekcje związane z różnymi tematami, inspirowane filmami, bajkami czy też wydarzeniami społeczno-politycznymi na stałe wpisują się w krajobraz wielu stołów i dywanów. Co istotne, klocki Lego można układać według instrukcji oraz budować z nich to wszystko, co podpowiada wyobraźnia. A ona jest bardzo twórcza.

Jakie klocki Lego wybrać dla dziecka? 

Popularne zestawy Lego dostępne są w różnych wariantach. Dzięki temu bez problemu można dopasować zarówno wielkość elementów, jak i sam stopień skomplikowania zadania do faktycznych potrzeb, możliwości oraz wieku dziecka. Sama idea budowania z klocków jest niezwykle rozwijająca. Pozwala również zyskać pewność siebie oraz daje okazję do tego, by stale poprawiać, udoskonalać, zaczynać od nowa, bawić się doskonale na samodzielnej zabawie lub też w czasie spędzonym z rodzeństwem czy rodzicami. W każdym wydaniu Lego zestawy pozwalają rozwijać umiejętności i wpływają na kreatywność. I dlatego tak chętnie sięga się po kolejne, a różnorodna tematyka pozwala zbudować farmę, wielkie miasto, kosmiczny pojazd. Zestawy Lego są również inspirowane kultowymi filmami i historiami superbohaterów, produkcjami Disney’a oraz tematami bliskimi dzieciom. Dlatego pojawia się kolekcje związane z domem, opieką nad zwierzętami, funkcjonowaniem miasta czy wsi. Tutaj rewelacyjnie prezentują się również figurki. Ludziki, zwierzęta, fantastyczne postaci dają okazję do tego, by wymyślać fabularne historie, świetnie się bawić przez długie godziny. To mogą być sytuacje bardzo codzienne i te związane na przykład z pracą różnych służb czy też maszyn. Sprawdź, które Lego będą najlepsze dla Twojego dziecko.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.79 / 5.00 606 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-04-21
  Wszystko tak jak w opisie. Szybka dostawa.
  2024-04-16
  wszystko super , szybka wysyłka
  pixel