Puzzle dla dziewczynek – jakie wybrać?

2021-05-21
Puzzle dla dziewczynek – jakie wybrać?

Puzzle to jedna z ponadczasowych zabawek, której ulegają kolejne pokolenia. To rozrywka, z której się nie wyrasta, a dopasowywanie konkretnych elementów do siebie jest rewelacyjnym ćwiczeniem dla mózgu i dłoni. To także idealna okazja, by spędzić ze sobą czas. To zabawka edukacyjna, po którą sięgają maluchy, przedszkolaki, uczniowie, młodzież i dorośli. Wycisza, poprawia koncentrację i spostrzegawczość. O zaletach będziemy jeszcze dużo mówić, bo prawda jest taka, że jeszcze nie wymyślono lepszej rozrywki. Oczywiście bardzo często puzzle dla dziewczynki będą się pojawiać na prezentowej liście marzeń. Nic dziwnego – sam fakt, że z mniejszych lub większych elementów powstaje większa całość, już jest ogromnym powodem do radości.

Puzzle dla dziewczynek w każdym wieku

Producenci oferują puzzle dla maluszków i zestawy dla starszych dzieci oraz oczywiście dorosłych. Dopasowanie ich do wieku i umiejętności jest kluczowe, bo właśnie dzięki temu będziemy zachęcać do wysiłku, a nie zniechęcać. Poza wielkością i liczbą elementów znajdziemy puzzle dla dziewczynek wykonane z bardzo różnych materiałów, co pozwoli w pełni wykorzystać ich możliwości.

Same puzzle to rozrywka z bardzo długą historią. Ich początki sięgają XVIII wieku, a pierwsze zostały wymyślone przez Johna Spilsbury’ego jako pomoc dydaktyczna w nauce geografii. Z czasem moda na tę zabawkę edukacyjną rozszerzyła się na całą Anglię, a w szeregu różnych produktów można było znaleźć propozycje ułatwiające nauczanie bardzo różnych przedmiotów. Niezależnie od tego, jak dziecko jest duże, zawsze puzzlom będzie przyświecał cel edukacyjny, choć oczywiście kojarzą się one z dobrą zabawą. Bez problemu można więc znaleźć na nich postaci z bajek, zwierzęta, krajobrazy, ale także treści historyczne, geograficzne czy matematyczne. Puzzle dla dzieci uczą przede wszystkim kreatywności i spostrzegawczości, a to jest ich cel najważniejszy.

CzuCzu Puzzle Moje Ciało

CzuCzu Puzzle Moje Ciało

Jakie puzzle dla maluchów?

Puzzle to najlepsza gimnastyka dla mózgu. Pobudzają neurony do działania i uruchamiają dwie półkule do pracy. Wynika to z tego, że wymagają zarówno logicznego i analitycznego myślenia, jak i kreatywności. Poza tym często są związane z pracą w grupie. Puzzle świetnie stymulują pamięć oraz działają na rozwój zdolności manualnych, co jest szczególnie ważne u maluchów. Im bez problemu można zapewnić bardzo atrakcyjną zabawę kolorowymi elementami wykonanymi z bardzo różnorodnych materiałów.

Dużą popularnością cieszą się puzzle piankowe. To idealna opcja do układania na podłodze, choć świetnie sprawdzają się także w kąpieli i mogą być rewelacyjną zachętą dla dziecka, które niekoniecznie lubi wodę. Piankowe elementy są bezpieczne, miękkie i łatwo można je utrzymać w higienicznej czystości. Po zamoczeniu świetnie przyczepiają się do ścianek wanny lub płytek, a to daje okazję do niekończących się zabaw. Puzzle piankowe to również szereg intensywnych kolorów. W ten sposób można także wprowadzać kształty czy cyferki lub literki, a każda zabawa będzie powodem do wielkiej radości.

MADEJ MATA PIANKOWA PUZZLE ALFABET

MADEJ MATA PIANKOWA PUZZLE ALFABET

Drewniane propozycje

Od lat przebojem są drewniane puzzle dla dziewczynki. Świetnie radzą sobie z nimi małe dzieci. Są bezpieczne, ekologiczne i bardzo wytrzymałe, a także rosną wraz z pociechą. Stają się świetnym punktem wyjścia nie tylko do dopasowywania elementów, ale także do rozmawiania o zwierzętach – leśnych i tych gospodarskich, poznawania kolorów czy też określania zjawisk lub emocji. Możliwości jest naprawdę dużo, a z czasem dziecko będzie coraz chętniej samodzielnie składało elementy, zwracając uwagę na szczegóły. To świetne narzędzie także do poznawania cyfr i literek oczywiście w atmosferze najlepszej zabawy. Nieco innym wariantem są drewniane puzzle z pinezkami. W tym wypadku elementy wpasowuje się w otworzy na większej planszy. Tu ważny będzie kształt, ale cały obrazek zawsze będzie jakąś historią wprowadzającą nazwy części garderoby, instrumentów muzycznych pojazdów, a nawet zawodów. Taka propozycja świetnie się prezentuje i jest również bardzo wygodna dla małych rączek.

Trefl Puzzle Ramkowe Układanki Wieś

Trefl Puzzle Ramkowe Układanki Wieś

Puzzle na magnesie

Magnetyczne puzzle świetnie będą sprawdzać się w czasie podróży czy na wakacjach. Mogą to być interesującą zabawką z bajki lub też obrazkami inspirowanymi szeregiem różnych historii. Dzięki temu bez problemu można dopasować tematykę do zainteresowań. Sama plansza jest tłem, a to dziecko samodzielnie inscenizuje scenki, układa fabułę. Tym samym może powstać opowieść o życiu w mieście, przygodach w dżungli czy też o dniu w przedszkolu, a także na przykład o tym, jak poruszać się z górach czy zachowywać nad morzem, jeśli akurat tam jedziecie.

Układanka Magnetyczna Drewniana Przyjaciółki

Układanka Magnetyczna Drewniana Przyjaciółki

Od koloru do wyboru

Rewelacyjne puzzle dla dziewczynek do doskonałe źródło wiedzy o świecie. To również inspiracja do tego, by poszerzać horyzonty, by budować pasje, które w kolejnych latach będą niezwykle ważne. I dlatego właśnie tak wielka jest różnorodność tematów, materiałów, wykończeń i pomysłów na niezwykłe układanki. Nawet można znaleźć puzzle do kolorowania, więc samodzielnie da się przygotować autorską propozycję. Powodzeniem cieszą się także trójwymiarowe konstrukcje, które sprawiają, że układanka wychodzi poza przestrzeń blatu czy dywanu i staje się rzeźbą. A to nie tylko będzie przykuwać uwagę, ale ma również historię.

Panorama Warszawy Puzzle 3D Cubicfun

Panorama Warszawy Puzzle 3D Cubicfun

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
pixel