Zabawki do przytulania – jak dobrać maskotki do wieku dziecka?

2020-09-22
Zabawki do przytulania – jak dobrać maskotki do wieku dziecka?

Zabawki do przytulania to powiernicy, przyjaciele, uspokajacze oraz wierni towarzysze. To synonim dzieciństwa. To także najczęściej wybierany prezent dla maluchów i starszaków, choć i dorośli też ulegają magii kolorowych, sympatycznych i miłych w dotyku pluszaków. Zobacz, jak dobrać maskotki do usypiania do wieku oraz potrzeb dziecka.

Ponadczasowa zabawka

Z pewnością każdy z was mógłby długo opowiadać o swojej ulubionej maskotce do zasypiania. Być może misie czy lalki nie wyglądały tak atrakcyjnie jak teraz, ale dawały tak samo dużo ciepła i wsparcia. Dlatego też dzieci lubimy obdarowywać miękkimi  przyjaznymi zabawkami do przytulania, ponieważ wiemy, jak są ważne dla rozwoju społecznego i emocjonalnego. Poza tym stają się również rewelacyjną ozdobą pokoju, sprawiając, że każda przestrzeń nabiera niezwykłego klimatu. Nie bez kozery maskotki towarzyszą dzieciom przy zasypianiu oraz w ważnych i trudnych chwilach takich jak pobyt w szpitalu, wizyta u lekarza, pierwsze dni w przedszkolu czy też wyjazd wakacyjny. W nowoczesnym wydaniu pluszaki wyposażone są w szereg różnych funkcji. Mogą grać, świecić, wchodzić w interakcję, uczyć. Ale zawsze są idealne do przytulania.

Zabawki do przytulania dla najmłodszych

Najmłodszym maskotki dla niemowląt pozwalają przetrwać lęk separacyjny oraz dają okazję do tego, by zrozumieć, że istnieje świat poza ramionami mamy. A to niezwykle ważny rozwojowo aspekt. Miękki materiał będzie zachęcać do przytulania się, a przyjazne kształty będą wywoływać przyjemne skojarzenia. Takie maskotki muszą oczywiście posiadać wszystkie niezbędne atesty oraz powinny być dedykowane najmłodszym. Dzięki temu nie będziemy się obawiać, że dziecko zadławi się jakimś elementem. Powodzeniem cieszą się też zabawki do przytulania, które wydają uspokajające dźwięki oraz delikatnie świecą, sprawiając, że przestrzeń nocą nabiera bardziej przyjaznego wymiaru.

Od koloru do wyboru

W kolekcjach znaleźć można różne maskotki do usypiania. Poza kolorystyką i wielkością będą się wyróżniać inspiracjami. Niezmiennie w modzie są pluszowe zwierzątka – przede wszystkim misie, pieski, kotki czy też pandy, a nawet świnki. Poza tym dzieci bardzo chętnie wybierają zabawki inspirowane ulubionymi postaciami z bajek. Jak można się domyślać, to dość płynna kategoria, bo co jakiś czas na ekranach pojawiają się kolejne animacje, które  zdobywają serca dzieci. A to bardzo interesujący pretekst, by w sklepach pojawiały się bohaterowie – przede wszystkim jako zabawki do przytulania. A to pozwala się identyfikować z postaciami, odtwarzać przygody znane z filmów, a także wymyślać swoje własne. Oczywiście można założyć, że wraz z popularnością kolejnej nowej bajki na liście prezentowych hitów pojawią się kolejne maskotki. Niezmiennie w modzie zawsze będą klasyczne misie, a wtulania się w miękkie futerko jest ulubioną aktywnością młodszych i starszych.

Maskotki z dodatkowymi funkcjami

Starsze i młodsze dzieci chętnie sięgają po pluszaki interaktywne. Nowoczesne propozycje zachwycają jakością wykonania oraz szeregiem funkcji, które angażują maluchy. To świetny sposób na naukę piosenek, poznawanie liter, wyliczanek, cyfr, a także lekcję języków obcych. Dźwięki, światełka oraz przyjazne animacje są bardzo angażujące i w ciekawy sposób motywują do określonych działań. Z drugiej strony interaktywne zabawki do przytulania są świetną lekcją sprawstwa i pokazują, na czym polega reakcja przyczynowo-skutkowa, a to przydaje się na każdym etapie rozwoju.

Bawmy się w teatr

Starszaki chętnie sięgają po pacynki dla dzieci. To zabawka z bardzo długą tradycją, która przyciąga kolejne pokolenia. To doskonały sposób, by odgrywać historie znane z książek i te wymyślone oraz rewelacyjna okazja, by bawić się w teatr, a to bardzo rozwija kreatywność  i wyobraźnię. Poza tym warto pamiętać o tym, że pacynki bardzo często pełnią funkcje terapeutyczne i są wykorzystywane przez pedagogów i psychologów. Łatwiej przecież wyżalić się maskotce czy też jej zaufać.

Zabawka do zadań specjalnych

Zabawki do przytulania dla niemowlaka czy przedszkolanka nie tylko ładnie wyglądają i są mięciutkie. W wielu wersjach mają również bardzo zróżnicowane formy. Wszak sprawdzają się jako kocyki, poduszki, zmoczeni czy też projektory. W ten sposób można odpowiedzieć na bardzo różne potrzeby dzieci. Przytulanka jest sprzymierzeńcem nie tylko dzieci, ale również i rodziców. Przydają się przy zasypianiu i są doskonałe, gdy trzeba maluszka uspokoić lub też zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa w nowej czy stresującej sytuacji. I dlatego właśnie bardzo często z taką zabawką dziecko się po prostu nie rozstaje. Przy wyborze odpowiedniej maskotki warto wziąć pod uwagę wiek dziecka, jego potrzeby, zainteresowania i możliwości. Ważnym kryterium jest jakość wykonania i bezpieczeństwo. Sprawdzają się świetnie maskotki do usypiania z naturalnych materiałów, które można bez problemu wyprać. Im lepiej jest uszyta tym większa gwarancja, że wytrzyma z maluchem zdecydowanie dłużej. Maluszkom dedykowane są również zabawki sensoryczne – łączące różne faktury, materiału, szeleszczące czy też grające, które świetnie będą pobudzać zmysły.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
pixel