Czym są laleczki L.O.L Surprise? Fenomen tajemniczych zabawek!

2019-10-17
Czym są laleczki L.O.L Surprise? Fenomen tajemniczych zabawek!

Niezmiennie lalki to ulubiona zabawka mniejszych i większych dziewczynek, choć warto zauważyć, że po tę formę rozrywki chętnie sięgają również chłopcy. W sklepach znaleźć można setki produktów przypominających bobasy czy dorosłych ludzi, a w wielu przypadkach wybór konkretnej zabawki jest po prostu efektem mody. Obecnie wielką popularnością cieszą się L.O.L. Surprise – laleczki i akcesoria zamknięte w plastikowej kuli.

Kula niespodzianka

Lalki dla dziewczynek L.O.L. Surprise stały się prawdziwym fenomenem. Zamknięte w plastikowej kuli kryją w sobie pewną niespodziankę i już teraz widać, że okazują się jednym z ważniejszych elementów popkultury. Co istotne, ten trend wyznaczają najmłodsi i bardzo dobrze im to wychodzi. O tym, że lalki w życiu każdego dziecka są niezwykle ważne, nie trzeba nikogo przekonywać. W tym wypadku jednak zdecydowanie ważniejsza jest sama tajemnica, która sprawia nie tylko zdobycie zabawki staje się ważne, ale także odkrycie, co jest w środku. Dlatego to jest teraz must have małych dziewczynek. Co istotne, ten trend już jest tak zauważalny, że kultowe postacie pojawiają się na akcesoriach szkolnych, ubraniach czy innych zabawkach.

Odkrywaj warstwy

Zabawa z L.O.L. Surprise przede wszystkim polega na dostaniu się do samej lalki. Gdy kupujemy zestaw, nie wiemy, na jaką trafimy, więc jest to zawsze randka w ciemno, a odkrywanie kolejnych warstw kuli tylko wzmaga zainteresowanie i podnosi poziom adrenaliny, choć to tylko zabawka. Ten przedłużający się czas do momentu dotarcia do lalki staje się bardzo ekscytujący, a producent ma kilkadziesiąt modeli w ofercie, więc jest co kolekcjonować. Kolejne etapy odkrywania to niespodzianki. Pojawiają się akcesoria i nalepki, które są unikatowe dla każdego modelu, a same lalki mogą mieć szereg różnych funkcji. Niektóre płaczą, inne na przykład piją czy plują. Nie wyrzucaj jednak kuli – przyda ci się, gdy będziesz chciała wyjść z lalką na dwór lub też będziesz przechowywać wszystkie akcesoria w jednym miejscu.

Kolekcjonuj

W czasach, gdy wszystko jest takie same, właśnie takie zabawki jak L.O.L. Surprise pokazują, że warto się zatroszczyć o oryginalność. Zabawka wyzwala emocje i zachęca do kolekcjonowania całej serii, czyli w pewien sposób wiąże z marką i to są największe jej zalety. Uczy pewnej konsekwencji, a także buduje społeczności amatorów lalkowego szaleństwa. Każdy model jest bowiem unikatowy i każdy staje się ważnym elementem całych kolekcji. Poza laleczkami pojawiają się zwierzęta, akcesoria, a nawet confetti, które wypada, w momencie gdy otworzy się ostatnią warstwę. Emocje jak zawsze gwarantowane. Warto zaznaczyć, że właśnie ta seria była najbardziej rozchwytywaną przez amatorów L.O.L. Surprise.

Nie tylko kule

Choć idea L.O.L. Surprise związana jest z kulą, to producent na fali popularności L.O.L. Surprise zaskakuje swoich klientów i stale wprowadza na rynek nowe serie, oryginalne połączenia, a tym samym wzmacnia przywiązanie najmłodszych do laleczek i oczywiście motywuje, by stale rozwijać kolekcje. Różnego rodzaju opakowania stają się więc równie ważne co same lalki. Nowe kształty mogą oczywiście sugerować, jaka lalka (lub zwierzę) znajduje się w środku lub jaką niespodziankę skrywa, a może jest nietypowa i do tradycyjnej już kuli by się nie zmieściła. Możliwości jest dużo, a wyraziste kształty opakowań takie jak kuferek, butelka na szampon, spray do włosów czy wałki do włosów inspirują, będą ciekawym elementem zabawy, a także sprawiają, że kolekcjonowane nabiera rumieńców. A oto przecież chodzi, by stale budzić emocje, zaskakiwać i sprawiać, że świat jest kolorowy. Bo jest.

Lalki są tak popularne, że zaczynają pojawiać się na innych elementach, jakimi dzieci się otaczają. Modna jest na przykład biżuteria dla dzieci z motywami ulubionych laleczek. Także ubrania czy akcesoria szkolne nie są pozbawione charakterystycznych motywów. Co więcej, to pewien element stylu, który dobrze się nosi i z którym warto się pokazać. Młodszym do gustu przypadną kolorowanki dla dzieci, które uwalniają wyobraźnię, a tym samym pozwalają tworzyć autorskie serie także z zestawami dla stylistek.


Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel