2022-09-01

Plecak, worek, piórnik - gotowi do szkoły?

Czy Twoje dziecko jest już gotowe do rozpoczęcia nowego roku szkolnego?

Plecak to atrybut każdego ucznia. Dzieci uwielbiają plecaki z bohaterami bajek. Najbardziej popularne serie to Trolle, Star Wars, Psi Patrol, Cars Auta. Jaki powinien być plecak szkolny ? Przede wszystkim wygodny - Twoje dziecko w końcu nosi w nim ciężkie książki i zeszyty. Najlepiej, aby posiadał regulowane ramiączka oraz dodatkową kieszeń, np. na drugie śniadanie czy wodę. Wybierając plecak z wizerunkiem ulubionego bohatera swojego dziecka masz pewność, że łatwiej zniesie powrót do szkoły.

Jaki worek na buty najlepiej wybrać?

Po pierwsze - istotnym jest, by pamiętać iż musi on zmieścić zarówno obuwie letnie typu klapki czy sandałki jak i zimowe trzewiki. Polecamy zatem worki o nieco większej pojemności, aby uniknąć problemów związanych z pomieszczeniem obuwia. Podobnie jak w przypadku plecaków arto zakupić worek na buty z motywem bohatera bajki. Będzie on stanowił uzupełnienie codziennego stroju dziecka.

W tej części warto także wspomnieć o stroju na zajęcia sportowe. Polecamy zaopatrzenie dziecka w dodatkowy worek, w którym będzie mógł nosić swój strój na w-f. Bez problemu powinien zmieścić buty na zmianę, strój sportowy, ręcznik i dodatkową butelkę wody.

Piórnik duży czy mały ?

Tak naprawdę wszystko zależy od potrzeb dziecka oraz na jakim etapie szkolnictwa aktualnie się znajduje. Jeżeli posyłasz do szkoły pierwszoklasistę piórnik powinien być wyposażony w ołówek, długopis, kredki, flamastry, linijkę - czyli podstawowe aakcesoria. Jeżeli natomiast szukasz piórnika dla starszego dziecka warto zainwestować w bardziej pojemny piórnik, w którym pomieści bez problemu ekierkę, cyrkiel, korektor, zakreślacze i wiele innych.

Akcesoria na plastykę - osobno czy zestaw?

Nie masz ochoty szukać poszczególnych elementów? Warto zastanowić się nad zestawem artystycznym dla dziecka. Do wyboru są tutaj zestawy przyborów plastycznych w wygodnych i poręcznych walizkach. Dziecko znajdzie tam kilka rodzajów kredek, flamastrów, ołówków czy farb. Często są one ku uciesze dzieci inspirowane bohaterami bajek. Dodatkowo warto dokupić masy plastyczne takie jak plastelina, ciastolina czy piasek kinetyczny - nigdy nie wiadomo co przyda się małemu artyście.

pixel