2021-09-17

Sposób na przegraną po niepowodzeniu dziecka

Nikt nie lubi przegrywać. Ani dzieci, ani ich rodzice. Popełniamy błąd, kiedy podczas gry z dzieckiem pozwalamy mu wygrać. Jeśli i Ty dajesz dziecku fory w czasie rozgrywki w planszówkę musisz wiedzieć, że w ten sposób zamiatasz problem pod dywan.  Są dzieci które lepiej radzą sobie z frustracją po przegranej ale są też takie które w momencie niepowodzenia nie potrafią sobie z tym poradzić. Płacz i tupanie nogami to pikuś.  Bardzo często ta grupa dzieci, nigdy więcej nie będzie chciała ponownie zagrać w grę w której nie odniosła sukcesu.  Taka reakcja na niepowodzenia może mieć poważne skutki w przyszłości. Jeśli Twoje dziecko w czasie dorastania nie potrafi poradzić sobie z własną porażką - czy w przyszłości będzie mogło być liderem w zespole który ma motywować do działania pomimo niepowodzeń? Dzieciństwo zostawia piętno na dorosłym życiu. Pamiętaj o tym i nie pozwalaj dziecku wygrywać. Są sposoby które pozwolą dziecku panować nad swoimi emocjami, aby z czasem zrozumiało słynne powiedzenie "raz na wozie, raz pod wozem".

Automat LPS Littlest Pet Shop Zestaw Figurek

Po pierwsze, zabawki antystresowe

Jeśli jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki martwisz się o to, że gra skończy się kłótnią postaw bo jeden z graczy to osoba która nie potrafi przegrywać, postaw na POP IT - antystresowe zabawki.Z nimi jesienne wieczory z grami w roli głównej nie zepsują nastroju pozostałym członkom gry. Nie od dziś wiadomo, że wciskanie bąbelków folii bąbelkowej rozładowuje stres i napięcie. Zanim zaczniecie grać, rozdaj każdemu z graczy bransoletkę która przy naciskaniu wydaję dźwięk folii bąbelkowej. Wytłumacz, że w przypadku niefortunnych zdarzeń podczas gry warto z niej skorzystać, aby opanować negatywne emocje i w razie niepowodzenia zakończyć grę z głową podniesioną do góry.

Automat LPS Littlest Pet Shop Zestaw Figurek

Bransoletka pop it która niewluje stres

Po drugie, gra odstresowująca

Czy wiedziałeś, że Push Pop Bubble Pop It to nie tylko odstresowujący gadżet? Z myślą o dzieciach które potrzebują więcej czasu, aby nauczyć się przegrywać powstała antystresowa gra w kości której plansza jest silikonowa oraz jest wypełniona kolorowymi bąbelkami. Jeśli dziecku nie uda się wyrzucić kości tak, aby uzyskać odpowiednią ilość oczek wystarczy, że zacznie wciskać bąbelki na planszy które są niezwykle odstresowujące. Ten sposób pozwoli dziecku trzymać nerwy na wodzy przed kolejnym rzutem kostką. Ta gra to świetny sposobów na opanowanie złości i uspokojenie dziecka.

Odstresowująca gra w kości Push Pop Bubble

Odstresowująca gra w kości Push Pop Bubble  

pixel