Prezent dla niemowlaka – jak dobrać go do wieku dziecka? Zabawki dla dzieci 0-3 miesiące

2020-10-16
     Prezent dla niemowlaka – jak dobrać go do wieku dziecka?     Zabawki dla dzieci 0-3 miesiące

Narodziny dziecka to ogromne wydarzenie w każdej rodzinie. Dla młodych rodziców wiąże się ono z nowymi wyzwaniami, a dla najbliższych stają się okazją do zakupu prezentu. Wiele osób uważa, że zakup zabawki dla 3 miesięcznego dziecka jest bardzo prosty. Tymczasem okazuje się, że nie zawsze tak jest. Wybór produktów jest naprawdę duży. Sklepy internetowe takie jak damizabawki.pl oferują asortyment, który nie tylko bawi, ale również wspiera prawidłowy rozwój każdego malucha. Warto bowiem pamiętać, że zabawki dla niemowląt nie tylko zajmują czas, ale także zachęcają do poznawania otaczającego świata. Chcesz wiedzieć, które produkty są naprawdę wartościowe i na co warto zwrócić uwagę przed zakupem? W takim razie zapraszamy do lektury.

Czym kierować się wybierając zabawki dla niemowląt?

Zabawki dla dzieci 0-3 miesiące są pierwszymi, które pokazują maluchowi, jak niezwykły jest świat, który go otacza. Warto przy tym pamiętać, że w pierwszym miesięcu życia dziecko większość czasu przesypia. Dopiero pod koniec tego okresu zaczyna się wydłużać czas jego aktywności. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wybierając zabawki, powinniśmy wziąć pod uwagę, że czas zabawy takiego malucha w ciągu doby jest znacznie krótszy niż w przypadku nawet rocznego dziecka. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet na początku niemowlę bardzo interesuje otaczający go świat, a zabawki pomagają mu go poznać i zachęcają do dalszych aktywności. Decydując się na prezent dla dziecka 3 miesiące, skupiamy się również na tym, na jaki etapie rozwoju znajduje się aktualnie. Wszelkiego rodzaju maty, kontrasty, książeczki dla niemowlaków, czy grzechotki to pozycje, które na pewno zadowolą każdego malucha w tym wieku.

Jakie zabawy z niemowlakiem są dla niego rozwijające?

Wielu rodziców zastanawia się jakie zabawy z niemowlakiem pozytywnie wpływają na jego rozwój. W praktyce okazuje się, że każde. Wszelka aktywność podejmowana już w pierwszych miesiącach życia wpływa pozytywnie na nowo narodzonego malucha. Zabawki dla dzieci 0 3 miesiące zazwyczaj towarzyszą niemowlęciu nie tylko na początku, ale także w kolejnych etapach rozwoju. Popularne grzechotki na początku jedynie zwracają uwagę malucha dźwiękiem, później wspierają chwytanie, a następnie doskonale stymulują do samodzielnej zabawy, ćwicząc koordynację psychoruchową. Jeżeli więc zastanawiamy się, jakie zabawki dla 3 miesięcznego dziecka będą odpowiednie, odpowiedź jest bardzo prosta. Wszystkie, które spełniają niezbędne normy bezpieczeństwa.

Poznaj wyjątkowe maty idealne jako zabawki dla dzieci 0 - 3 miesiące

Prezent dla dziecka 3 miesiące może w różny sposób pobudzać malucha do działania. Wśród dostępnych produktów dużą popularnością cieszą się maty edukacyjne. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na wariant o działaniu uspokajającym, interaktywny lub pobudzający pracę wzroku. Maty sprawiają również, że zabawy z niemowlakiem są zdecydowanie ciekawsze. Który model warto kupić na prezent? Dużą popularnością cieszy się Bright Starts Mata Edukacyjna — Wesołe Zwierzątka. Produkt ten rośnie razem z dzieckiem i może być wykorzystywany na wiele sposób — od zachęcania maleństwa do wyciągania rączek przez leżenie na brzuszku po aktywność z pojedynczymi zwierzątkami znajdującymi się w zestawie.

Wybierz zabawki sensoryczne

Zabawki dla 3 miesięcznego dziecka mogą także wspierać jego rozwój sensoryczny. Zastanawiasz się, który produkt będzie odpowiedni dla takiego maleństwa? Bardzo dużą popularnością wśród rodziców cieszą się Fisher Price Skarpetki Leniwce Na Paluszki. Te niezwykłe zabawki sensoryczne dla niemowląt nie tylko zachęcają do aktywności, ale także do ćwiczeń wspierających rozwój motoryki oraz zręczności. Wybierając prezent dla dziecka 3 miesiące, warto kupić taki produkt, który będzie nie tylko trenował posiadane już umiejętności, ale także zachęcał do opanowywania kolejnych.

Kontrasty idealne już od pierwszego miesiąca życia

Karty kontrastowe to zabawki dla 3 miesięcznego dziecka, które świetnie sprawdzają się już od momentu, kiedy maluch zaczyna interesować otaczający go świat. W tej kategorii dużą popularnością cieszą się Czu Czu Karty Kontrastowe Na Kółeczku. Produkt ten nie tylko doskonale wspiera rozwój wzroku dziecka, ale także zachęca do chwytania. Jeżeli więc zastanawiasz się jakie zabawki dla 3 miesięcznego dziecka będą wspierały jego rozwój, koniecznie sprawdź bogatą ofertę kontrastów. Duże i wyraźne wzory na początku jedynie zwracają uwagę, później stanowią doskonałą zachętę do treningu koordynacji psychoruchowej.

Grzechotki wspierające rozwój psychoruchowy

Jakie zabawki dla 3 miesięcznego dziecka będą dla maleństwa naprawdę wartościowe? To pytanie zadają sobie nie tylko rodzice, ale także najbliżsi, którzy chcą kupić niemowlęciu coś naprawdę wyjątkowego. W tym wypadku odpowiedź może okazać się dziecinnie prosta. Znane i lubiane od pokoleń grzechotki dla dzieci to produkt, którego nigdy nie jest za dużo w żadnym domu. W tej kategorii niezwykle często wybierana jest Fisher Price Grzechotka Zabawka Aktywizująca Mini Monster Harvey. Produkt wyposażony jest w obracające się ramiona oraz w zmieniającą kolor dziecka, co sprawia, że zabawa jest jeszcze atrakcyjniejsza.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel