Pomysł na prezent na Dzień Dziecka w 2021 roku – zobacz co wybrać!

2021-04-07
Pomysł na prezent na Dzień Dziecka w 2021 roku – zobacz co wybrać!

Dzień dziecka – poza Gwiazdką chyba najbardziej wyczekiwany dzień przez młodszych i starszych. Poza tym że w grę wchodzą oczywiście wymarzone prezenty, to cała uwaga jest skupiona wówczas na pociechach. Jest czas na to, by iść na spacer, na lody, zamówić pizzę czy obejrzeć w kinie film. Atrakcje, jakie przygotujemy dla dzieci są oczywiście potwierdzeniem tego, że są one dla nas ważne. Aż by się wręcz chciałoby taki dzień trwał cały rok. Dla dorosłych to także przecież okazja, by sobie przypomnieć, jak beztroskie i pełne radości jest bycie maluchem czy starszakiem. I niech ta idea przyświeca przy wybieraniu najlepszego prezentu w 2021 roku.

Modny prezent na Dzień Dziecka

Jeśli zastanawiasz się, co na dzień dziecka będzie najlepszym pomysłem, możesz posiłkować się reklamami, które przy tej okazji pojawiają się w internecie czy w telewizji. Mogą one być ciekawą wskazówką, co akurat jest w modzie, jakie zabawki cieszą się popularnością i oczywiście, jakie nowości producenci wprowadzili na rynek. Nie trzeba również nikogo przekonywać, że zabawki z reklamy sprawią dzieciom ogromną radość. To w końcu one są odbiorcami spotów i to ich wyobraźnia zostaje skutecznie pobudzona. Tego typu propozycje to strzał w dziesiątkę – szczególnie gdy nie masz pomysłu.

Ważne są zainteresowania

Każde dziecko jest inne. Poza kryterium wieku niezwykle istotne będą zainteresowania, pasje, ulubione hobby. I to te kryteria mogą wyznaczać to, co jaki prezent na dzień dziecka wybierzemy. Może to być niespodzianka lub też rzecz, o której maluch marzy i bardzo często opowiada. Za każdym razem jednak musimy pamiętać, że pluszak, gra czy zabawka muszą trafić w potrzeby.

Jaki prezent dla malucha?

Tak naprawdę już od pierwszych chwil życia obdarowujemy dzieci zabawkami i dodatkami, które mają sprawić im przyjemność i spowodować, że dzieciństwo będzie kojarzyć się tylko z beztroską. I dlatego nawet noworodek czy niemowlę może się spodziewać prezentów, pomimo tego, że nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego, jak nasz świat funkcjonuje. Przygotowanie prezentu w tym wypadku zdecydowanie więcej radości sprawi rodzicom, dziadkom czy ciociom. Warto postawić na zabawki dla niemowląt, które będą pozytywnie wpływać na zmysły, budzić zainteresowanie otoczeniem, czy też motywować do zdobywania kolejnych umiejętności.

Uczyć i bawić

Fajne prezenty na dzień dziecka w 2021 z pewnością będą również pewną inwestycją w edukację – oczywiście w jej przyjemne i atrakcyjne oblicze. Drugi rok pandemii i zawieszane zajęcia w przedszkolach oraz szkołach pokazały wszystkim, jak ważne są angażujące gry, ciekawe propozycje, które w jakiś sposób pobudzają kreatywność, uczą logicznego myślenia i są okazją do tego, by spędzić czas z rodzeństwem lub rodzicami z dala od komputera. W dobie nauki i pracy zdalnej to właśnie zabawki edukacyjne oraz nieśmiertelne planszówki stały się prawdziwym przebojem.

Rozwijaj talenty

W sklepach bez problemu znajdziesz zabawki, które pomagają doskonalić artystyczne umiejętności. Czasem dziecko z nich wyrasta, ale zawsze zostawiają one w nim ważny ślad i wrażliwość na sztukę. Hitem niezmiennie są różnego rodzaju akcesoria do malowania czy rysowania. Poza tymi manualnymi wiele osób wybiera zabawki interaktywne, które są pewnym wprowadzeniem w grafikę komputerową. Tego typu akcesoria rewelacyjnie rozwijają kreatywność oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Miłośnicy muzykowania mają natomiast do wyboru cały szereg bardzo różnorodnych instrumentów. Gitara czy pianinko w podstawowej wersji oczywiście będą doskonałe dla maluszków, ale i dla starszych dzieci znaleźć można również idealny instrument – na przykład perkusję. Pamiętajmy o tym, że nie wszyscy są miłośnikami klasyki.

Rok planszówek i puzzli

Pomysły na prezent na dzień dziecka nie muszą wcale być związane z nowościami wydawniczymi. Oczywiście one przyciągają, ale warto pamiętać o tym, że są zabawki, które nie wyjdą z mody. I pomimo tego że w 2021 roku mamy dostęp do szeregu cyfrowych i interaktywnych nowinek, to jednak lubimy spotkać się przy jednym stole i układać obrazki z kilkuset lub też kilku tysięcy elementów. Puzzle od lat nie schodzą z listy najpopularniejszych rozrywek, a ich zalety można bardzo długo wymieniać. Postaw więc na zestaw dla dziecka inspirowany ulubionym bohaterem czy też sportową dyscypliną.

Pora się ruszyć

Początek czerwca to ten czas, kiedy na świeżym powietrzu możemy spędzać długie godziny, a pogoda zachęca do aktywności i odpoczynku na łonie natury. Nic więc dziwnego, że szczególnie chętnie wybieramy na prezent akcesoria takie jak kaski czy ochraniacze, które są niezastąpione, gdy wybieramy się na przejażdżkę rowerem czy hulajnogą. Świetne są również różnego rodzaju zabawki ogrodowe, które pozwalają rozbić obóz na trawie, rozegrać mecz czy też bawić się wodą.

Kreatywnie

Starszym dzieciom sprezentować można zabawki kreatywne. Świetnie stymulują zdolności twórcze i logiczne myślenie, rozwijają zainteresowania, a dodatkowo bawią. Rewelacyjne sprawdzają się kolorowanki, a także zestawy, które pozwalają wycinać, składać, sklejać czy szyć, tworzyć biżuterię, bawić się w rękodzieło, projektować.

A może postawisz na eksperymenty?

pixel