Ruch to zdrowie – jak przekonać dziecko do aktywności?

2020-06-02
Ruch to zdrowie – jak przekonać dziecko do aktywności?Spędzania czasu aktywnie jest korzystne nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Pobudza apetyt, wzmacnia odporność oraz wspomaga rozwój psychoruchowy. Zastanawiasz się, w jaki sposób zachęcić dziecko do aktywnego spędzania wolnego czasu? W tym wypadku przydatne okazują się zabawki. Które z nich będą służyły najdłużej oraz wspierały wszechstronny rozwój malucha? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części tekstu. Zapraszamy do lektury.

Postaw na uniwersalne zabawki do wody

Zabawki do wody cieszą się szczególnie dużą popularnością wśród dorosłych i dzieci. Wynika to głównie z faktu, że doskonale sprawdzają się zarówno w domu, jak i na podwórku. Co więcej, bez trudu dobierzesz produkty odpowiednie dla maluchów w każdym wieku. Możesz korzystać z nich nie tylko w wannie podczas kąpieli, ale także w basenie. Stosowanie zabawek do wody sprawia, że dzieci nie tylko się nie nudzą, ale też chętnie korzystają z tej formy aktywności. Które produkty z tej kategorii są najczęściej wybierane? W tym wypadku na szczególną uwagę zasługuje na przykład wanienka z okrętem podwodnym.  Produkt świetnie sprawdzi się nawet podczas wycieczki. Kupując jedna rzecz zyskasz nie tylko oryginalną zabawkę do wody, ale także niewielką wanienkę, z której możesz skorzystać zarówno na podwórku, jak i podczas urlopu.

Rowerek idealny także dla najmłodszych

Uważasz, że rowerek to produkt przeznaczony wyłącznie dla starszych dzieci? Nic bardziej mylnego! Najmłodsi również mogą korzystać z tej formy aktywności i to przez zdecydowaną większość roku. Wśród dzieci od 2 roku życia najczęściej wybierany jest rowerek biegowy. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że doskonale ćwiczą równowagę przygotowując malucha do późniejszej jazdy na pojazdach z pedałami. W tym wypadku rowerki nie tylko zachęcają do aktywności, ale również wspomagają procesu poznawcze oraz rozwijają zmysł równowagi. Co więcej, możesz wybrać wariant kolorystyczny, który pokocha Twoje dziecko. Jeżeli natomiast interesuje Cię rowerek unisex koniecznie sprawdź rowerek biegowy z pompowanymi kołami. Produkt jest odpowiedni dla dzieci od 2 do 5 roku życia. Regulowana wysokość siodełka i kierownicy pozwala na doskonałe dopasowanie produktu do potrzeb malucha.

Poznaj hulajnogę, którą Twoje dziecko zabierze ze sobą wszędzie

Hulajnogi zyskały ogromną popularnością już kilka sezonów wcześniej. Używane są nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych. Co więcej, można zdecydować się na wariant, który pozwoli na bezpieczny przejazd nie tylko jednej osoby. Z takiego wariantu chętnie korzystają rodzice maluchów. Wybierając ten model można bowiem zastąpić klasyczny rower nowoczesną hulajnogą urozmaicając tym samym wyjście na zakupy czy na plac zabaw. Nie zmienia to jednak faktu, że hulajnogi dla dzieci również cieszą się dużą popularnością. Na szczególną uwagę zasługuje hulajnoga Natalia. Mechanizm tego produktu został zaprojektowany w taki sposób, aby złożenie przebiegało szybko i bezproblemowo. Wariant ten będzie doskonałym wyborem dla dzieci, które chcą podróżować ze swoją hulajnogą nie tylko w okolicy domu, ale również podczas różnego rodzaju wyjazdów.

Badminton — zabawka idealna dla całej rodziny

Szukasz formy aktywności, która zachęci całą rodzinę do wspólnej zabawy? W tym wypadku doskonale sprawdzi się badminton dla dzieci. Ta niezwykle prosta gra popularna jest od lat a mimo to wciąż cieszy się ogromną popularnością. Decydując się na zestaw do badmintona od Spokey zyskujesz wszystko co niezbędne do wspólnej zabawy dla całej rodziny. W skład produktu wchodzą dwie aluminiowe rakiety, dzięki czemu są niezwykle lekkie i odporne na zniszczenia. Doskonale sprawdzą się więc także w przypadku początkujących graczy.

Postaw na ponadczasowe piłki

Piłki sportowe dla dziecka to jeden z produktów, który w najszybszy sposób zachęci pociechę do aktywnego spędzania czasu. Niektórzy nawet twierdzą, że zabawa przy użyciu tego produktu nigdy nie ma końca. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ piłki pozwalają na dynamiczną zmianę charakteru gry. Na rynku nie brakuje również produktów, które zachwycają kolorem oraz innowacyjnymi właściwościami. W tym wypadku dużą popularnością cieszy się Piłka Zmyłka - Owoce. Wyglądem przypomina wesołe owoce, jednak jej sekret tkwi w przesuniętym środku ciężkości. Dzięki temu nigdy nie wiadomo, w jakim kierunku dokładnie poleci.

Epee Piłka Zmyłka Owoce

Wybierz rolki, które posłużą dłużej niż jeden sezon

Interesują Cię rolki dziecięce, które rosną razem z dzieckiem? W takim razie koniecznie sprawdź rolki Limp od Spokey. Produkt ten ma regulowaną długość, dzięki czemu bez trudu sprawdzi się przez wiele sezonów. Co więcej, wariant ten doskonale świetnie sprawdzi się w przypadku dzieci będących w fazie wzrostu lub wtedy, kiedy mamy wątpliwość, jaki rozmiar będzie odpowiedni. Regulacja długości podeszwy powoduje, że w kilka chwil idealnie dopasujesz rolki do stopy swojego dziecka.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel