Sposoby na nudę w podróży – 5 najlepszych zabawek do samochodu lub pociągu

2019-07-07
Sposoby na nudę w podróży – 5 najlepszych zabawek do samochodu lub pociąguOczywiście przy wyborze odpowiednich zabawek należy zwrócić uwagę na predyspozycje dziecka, jego sposób spędzania czasu wolnego a także na to, jakim środkiem komunikacji się poruszamy. Na wyprawę pociągiem lub autobusem nie powinniśmy zabierać głośnych gier czy instrumentów, ponieważ będziemy przeszkadzać innym podróżnym, a należy uszanować ich prywatność. Poza tym unikajmy zabawek, które brudzą, wymagają użycia wody lub też mogą być w tej sytuacji niebezpieczne. Z zasady odpadają również te gry, które wymagają poruszania się. Ale z pewnością nie będziecie się nudzić.

Najlepszy czas

Podróż to okazja, by spędzić z dzieckiem czas na wspólnej zabawie lub też pozwolić mu na twórczą aktywność. Najlepiej oczywiście nie korzystać w tym czasie ze smartfonów i tabletów i okazuje się, że razem można zrobić naprawdę dużo. Oczywiście wybór konkretnych produktów będzie również zależny od wieku dziecka, a najlepiej by było, by zabawki na drogę wybrało sobie samo. Starsze dzieci poszukują atrakcyjnych gier i rozrywek. Dlatego właśnie ich wybór często pada na zabawki interaktywne. Przede wszystkim wymagają one szeregu różnych działań, skupienia uwagi, ale również świetnie przykuwają uwagę. Ci, którzy lubią zadania zmuszające do myślenia, sięgają po logiczne gry podróżne. Niezmiennie popularnością cieszą się więc różnego rodzaju układanki, labirynty czy puzzle. Producenci również wypuszczają na rynek wersje podróżne kultowych gier.  

Bananagrams Party

Trefl Gra Słowna Bananagrams Party

Dzięki temu nie trzeba się z nimi rozstawać nawet w czasie urlopu. Z zasady więc są to rozwiązania, które podobają się i dzieciom, i rodzicom, więc mogą być świetną rozrywką na długie godziny. Z pewnością starsze dzieci zainteresują się książkami interaktywnymi, a także tymi tradycyjnymi. Niezmiennie hitem są kredki i kolorowanki, które pozwalają kreować świat, ale także dają okazję do prostych rozgrywek na zwykłej kartce papieru – tu niezmiennie rządzą kółko i krzyżyk czy państwa-miasta. Zawsze również warto uruchomić wyobraźnię i gry słowne w skojarzenia czy też dobieranie liter oraz zagadki będą idealnym pomysłem, który łączy edukację ze świetną zabawą. Co istotne, to aktywność, która bawi wszystkich i zmusza do myślenia.

Maluchy w trasie

Najlepiej by było, gdyby młodsze dzieci przespały podróż, ale jest to jedynie marzenie wielu rodziców. Maluchy są nastawione przede wszystkim na zabawę. Najlepiej sprawdzają się różnego rodzaju maskotki – na przykład Cloud Pets czy też pacynki.  

Cloud Pets

Jay Pay Cloud Pets Pluszowy Piesek

  Pomagają one na przykład w zabawie w role, można je przytulić i doskonale umilają czas spędzony w pociągu lub samochodzie. Nawet wystraszone dziecko poczuje się pewnie, mając pod ręką ulubioną maskotkę. Oczywiście warto również zaopatrzyć się w szereg różnych książeczek także tych interaktywnych, które na przykład mogą przybliżać świat mijany za oknem lub też przygotować dziecko do tego, co będzie się działo na wakacjach.  


Smily Play Książeczka Edukacyjna Poczytaj Mi Mamo

Smily Play Książeczka Edukacyjna Poczytaj Mi Mamo

  Popularnością cieszą się również panele interaktywne doczepiane za pomocą rzepów do zagłówka. Tu można znaleźć kieszenie na zabawki, a także szereg różnych elementów, które świecą, szeleszczą, piszczą, zachwycają fakturami oraz wykończeniem. Idealnie pobudzają wszystkie zmysły małego podróżnika. Ci nieco starsi z pewnością będą chętnie sięgać po kierownicę dla dzieci. W tym momencie poczują się jak kierowca, a zabawa w naśladownictwo to najciekawsza aktywność. Można na chwilę poprowadzić wymyślone auto – zakręcać, trąbić, zmieniać biegi. W ten sposób wyprawa nabierze kolejnego sensu. Warto również zamontować do szyb kolorowe osłonki. Nie tylko będą chronić przed słońcem, ale również urozmaicą nie zawsze atrakcyjne z punktu widzenia dziecka krajobrazy.  

Madej Interaktywna Kierownica Muzyczna

Madej Interaktywna Kierownica Muzyczna

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel