Zabawki aktywizujące dla niemowląt – jakie wybrać?

2020-02-24
Zabawki aktywizujące dla niemowląt – jakie wybrać?

Zabawki aktywizujące cieszą się bardzo dużą popularnością. Wynika to głównie z faktu, że w pozytywny sposób wpływają one na rozwój malucha już od pierwszych miesięcy życia. Zastanawiasz się jak mądrze wybierać zabawki aktywizujące oraz czym się kierować przy zakupie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

Czym są zabawki aktywizujące?

Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie, czym są zabawki aktywizujące. Ich główną zaletą jest zachęcanie dziecka do podejmowania aktywności zgodnych z jego naturalnym rozwojem. Produkty tego rodzaju są w pełni dopasowane do wieku, dzięki czemu mamy pewność, że stawiają one przed maluchem wymagania, którym jest w stanie sprostać. Oczywiście warto pamiętać o indywidualnych preferencjach każdego dziecka. Pewne czynności maluch może wykonywać bowiem szybciej lub później niż wiek wskazany na zabawce. Informacje wskazane na produktach w każdym wypadku należy traktować jako orientacyjne do wykonywania danej czynności.

Na co zwrócić uwagę wybierając zabawki dla niemowląt

Wybierając zabawki aktywizujące dla niemowląt, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na to, na jakim etapie rozwoju jest dziecko. Jest to szczególnie istotne zarówno wtedy, gdy maluch znacznie szybciej wykonuje poszczególne czynności, jak i wtedy, gdy pewne umiejętności sprawiają mu trudność. Zabawki dla niemowlaków mają bowiem za zadanie wyrównanie drobnych dysfunkcji oraz zachęcanie do dalszego rozwoju w przypadku dzieci wyjątkowo szybko osiągających poszczególne etapy rozwoju. Biorąc te zasady pod uwagę, mamy pewność, że wybrane produkty będą w pełni dopasowane do potrzeb malucha.

Poznaj wyjątkowe książeczki do kąpieli

Zabawki aktywizujące dla niemowląt to nie tylko te związane ze światłem, dźwiękiem, czy z ruchem. Dużą popularnością cieszą również te przeznaczone do kąpieli. Wśród miłośników bajek i opowiadań najczęściej wybierana jest książeczka do kąpieli Świat Dino - Dinozaury. Produkt ten jest wyjątkowo odporny nie tylko na wilgoć, ale również na uszkodzenia. Książeczka wykonana została z wysokiej jakości bezpiecznych materiałów, dzięki czemu doskonale sprawdza się dla dzieci już od pierwszych dni życia.

Zabawki idealne dla niemowlaka

Zabawki aktywizujące dla rocznego dziecka zachwycają bogactwem wyboru, kolorystyką oraz funkcjami. Czym kierować się przy wyborze idealnego produktu? Jeżeli wybieramy wariant dla dziecka, które nie ukończyło jeszcze roku, to zabawki do raczkowania będą idealną propozycją. Świetnie sprawdzają się one zarówno w przypadku maluchów, które już chodzą na czworaka, jak i tych, które nie posiadają jeszcze tej umiejętności. Wśród dostępnych produktów najczęściej wybierany jest kot do raczkowania. Fenomen tej zabawki polega na tym, że jedzie ona do przodu, zachęcając malucha do podążania za nią. Tego rodzaju akcesoria Fisher Price dla niemowląt świetnie sprawdzają się wtedy, kiedy chcemy zachęcić dziecko do wykonywania konkretnych czynności.

Zabawki dla rocznego dziecka

Zabawki aktywizujące dla rocznego dziecka to przede wszystkim produkty, które zachęcają malucha do aktywności fizycznej. Jeżeli szukamy ciekawej propozycji dla pociech, które stawia już pierwsze kroki warto rozważyć zakup drewnianych zabawek do ciągnięcia firmy Hape, jak na przykład wesoły krokodylek. Produkt ten nie tylko zachęca do aktywności, ale również ćwiczy umiejętność chwytania. Jeżeli dziecko chce, aby krokodylek za nim podążał, musi dobrze trzymać sznurek ciągnący zabawkę.

Zabawki, które rosną razem z dzieckiem

Wybierając zabawki aktywizujące Fisher Price możemy zdecydować się na produkt, który rośnie razem z dzieckiem. Największym zainteresowaniem cieszy się asortyment, który co jakiś czas jest odkrywany przez dziecko na nowo. Wybierając zabawki aktywizujące dla niemowląt, możemy zdecydować się na wariant, który zajmie malucha w podróży lub podczas dłuższego spaceru. W tym wypadku na szczególną uwagę zasługuje interaktywny smartwach Szczeniaczka . Nie tylko jest on niewielkich rozmiarów, ale także uczy liczenia od 1 do 3, śpiewa piosenki oraz doskonali umiejętności manualne.

Praktyczne i edukacyjne bujaczki

Jeżeli interesują nas bujaczki dla niemowląt możemy zdecydować się na wariant, który doskonale sprawdzi się nawet w przypadku starszych dzieci. W tym wypadku z pomocą przychodzą nam zabawki aktywizujące Fisher Price. Leżaczek-bujaczek 3w1 tej firmy jest odpowiedni dla dzieci od urodzenia do osiągnięcia wagi 18 kg. Zmiana zastosowania produktu sprawia, że maluch może z niego korzystać aż do ukończenia 3-4 roku życia.

Wyjątkowe maty dla najmłodszych

Maty edukacyjne dla dzieci to także produkty, które towarzyszą dziecku od urodzenia i zmieniają swoje zastosowanie w zależności od wieku. Wybierając interaktywną matę Przyjaciele z Lasu Tropikalnego, zyskujemy zabawkę, która w początkowym etapie zachęca malucha do podnoszenia główki. Następnie zabawki aktywizujące Fisher Price z tej grupy, stymulują niemowlę do wyciągania rączek i chwytania. Na ostatnim etapie ćwiczą zdolności manualne oraz są świetną podkładką do zabaw na siedzącą, którą w razie potrzeby możesz uprać w pralce.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel