Zabawki do wanny dla dzieci – jakie zabawki kąpielowe wybrać?

2021-01-28
Zabawki do wanny dla dzieci – jakie zabawki kąpielowe wybrać?

Wieczorna kąpiel jest pewnego rodzaju rytuałem. I choć oczywiście to podstawowy zabieg higieniczny dla maluszków i starszych dzieci, to także buduje rytm dnia, jest okazją do masażu, pozwala się świetnie bawić i doświadczać. Jest także zapowiedzią snu. I dlatego właśnie tak ważne jest – szczególnie w pierwszych miesiącach życia, konsekwentne trzymanie się tego rytuału. Daje on poczucie bezpieczeństwa, a z drugiej strony może być doskonałym pomysłem, by zaangażować innych członków rodziny w opiekę nad maleństwem.

Miejsce do zabawy

Choć sama kąpiel związania jest z różnego rodzaju mniej lub bardziej niezbędnymi akcesoriami, to staje się również okazją do świetnej zabawy. Może się również zdarzyć, że nie zawsze maluch będzie podzielać naszą euforię związaną z wodą i będzie potrzebować czasu, by zaakceptować temperaturę, wszystkie czynności, a nawet pokonać lęk. W tym też czasem pomagają różnego rodzaju zabawki do wanny dla dzieci. By spełniały swoje zadanie, muszą być oczywiście bezpieczne, dostosowane do potrzeb dziecka, ale także funkcjonalne i atrakcyjne.

Summer Infant Wanienka i Okręt Podwodny

Jakie zabawki do kąpieli wybrać na początek?

Wielu rodziców zastanawia się, jakie zabawki kąpielowe będą odpowiednie dla dziecka. Niezmiennie propozycje z tej kategorii są również chętnie wybierane podarunki, a poza wanną świetnie sprawdzą się także na przykład w ogrodowym basenie. Co istotne, dziecko też z nich nie wyrasta i praktyka pokazuje, że nawet starszaki uwielbiają zabawki maluszków. Różnego rodzaju foremki, gry, konewki, książeczki pozwalają spędzać czas w wodzie w bardzo przyjaznej atmosferze. Są okazją do tego, by pluskać się tak długo, jak temperatura na to pozwala, a poza tym można stale poprawiać zdolności motoryczne i oddziaływać na funkcje poznawcze. To także idealna zachęta do ćwiczeń ręka-oko oraz obserwacji zjawisk fizycznych. Najlepsze zabawki do wanny dla dzieci muszą być dostosowane do ich wieku oraz możliwości. Nie mogą też przeszkadzać opiekunom w podstawowych czynnościach higienicznych. Z zasady muszą posiadać wszystkie atesty i po prostu być dostosowane do tego typu zabawy. Niemowlętom nie można podawać również zabawki przeznaczonej dla starszych dzieci, gdyż może ona mieć małe lub ostre elementy.

Playgro Hipcio Sorter Do Kąpieli

Feeria barw

To,  jakie zabawki kąpielowe pojawią się w wannie, zależy też od zainteresowań dzieci. Wiele z propozycji jest inspirowanych ulubionymi postaciami bajkowymi lub też charakterystycznymi zwierzętami czy też specjalnymi konstrukcjami. Najczęściej zabawki do wanny dla dzieci wykonane są z gumy lub silikonu i z pewnością większość z nas najczęściej w tej kategorii myśli o kultowej gumowej kaczuszce, która towarzyszyła wielu pokoleniom. Obecnie dzieci mają więcej możliwości, ale tyle samo frajdy.

Tomy Edukacyjne Ośmiorniczki Do Kąpieli

Zabawa i nauka

Coraz większą popularnością cieszą się specjalne gumowe książeczki. Pozwalają one w wannie śledzić przygody ulubionych bohaterów, a dzięki temu, jak są wykonane, nie będą się niszczyć pod wpływem wody. Dodatkowo często zmieniają kolory, wydają dźwięki, angażują w zabawę. A to sprawia, że lektura jest wyjątkowo atrakcyjna. Popularnością cieszą się różnego rodzaju interaktywne zabawki do kąpieli dla dzieci, które zachęcają do odkrywania, włączenia się w aktywność, a także angażują wszystkie zmysły. Niewątpliwie maluch będzie zadowolony również z zabawek, w których można przelewać wodę, poruszać różnymi elementami, tworzyć niezwykle widowiskowe efekty. Rewelacyjne są również puzzle do kąpieli. To jedna z tych zabawek, które fantastycznie wpływają na zdolności manualne oraz logiczne myślenie. A to powoduje, że zabawa w wodzie jest pełna śmiechu oraz beztroski i nawet lęk przed wodą udaje się w pewien sposób pokonać.

Bam Bam Książeczka Do Kąpieli Morski Świat

Jak dbać o zabawki do wody?

Bardzo często interesuje nas, jakie zabawki kąpielowe spodobają się dziecku, jakie dadzą radość, będą inspiracją czy też zaktywizują malucha lub też pomogą mu doświadczyć przyjemności kontaktu z wodą. Z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że niebywale ważna jest odpowiednia higiena i kąpielowe zabawki dla niemowląt będą wymagały odpowiednich zabiegów, by były czyste i bezpieczne dla malucha i starszaka. Przede wszystkim na mokrych i brudnych elementach mogą namnażać się grzyby i pleśń. Po każdej kąpieli zabawki trzeba wysuszyć, przetrzeć ręcznikiem oraz odłożyć, by reszta wody wypłynęła ze środka. Kilka razy w miesiącu figurki, książeczki czy puzzle trzeba bardzo dokładnie umyć w mydłem dla dzieci oraz odkazić delikatnym preparatem. To zagwarantuje tak ważną w czasie zabiegów higienicznych czystość.

Piankowe Puzzle Do Kąpieli - Zbuduj Łódź

Dlaczego warto mieć zabawki do kąpieli pod ręką?

Bardzo często zabawki do wanny dla dzieci sprawdzają się, gdy chcemy odwrócić uwagę od zabiegów pielęgnacyjnych, za którymi dziecko nie przepada. To jeden z najlepszych sposobów na oswajanie czynności, które dla nas są oczywiste i konieczne, ale dla dziecka wcale nie muszą takimi być. Dzięki zabawkom można przywrócić dobry humor, a także zaangażować malucha w inne aktywności, ponieważ możliwości jest bardzo dużo. Zabawki do kąpieli są niezastąpione w domu. Sprawdzają się również na wakacjach, w basenie czy w ogrodzie, a nawet na plaży i wszędzie tam, gdzie woda daje okazję do beztroskiej zabawy. Oczywiście zawsze pod czujnym okiem opiekuna.

Zabawka Do Kąpieli Kwiatek

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
pixel