Zabawki na wakacje – co warto zabrać na wyjazd z dziećmi?

2020-07-28
Zabawki na wakacje – co warto zabrać na wyjazd z dziećmi?Na myśl o wakacjach z dziećmi, wielu rodziców dostaje przysłowiowej „gęsiej skórki”. Po co ten stres? Wystarczy odrobina logistyki i odpowiednie przygotowanie techniczne, a rodzinny wyjazd z niemożliwego do zrealizowania wyzwania, przeistoczy się w przyjemny wypoczynek. I choć pogoda w górach czy nad Bałtykiem bywa kapryśna, nie znaczy, że wszyscy jesteśmy skazani na nudę. Z pomocą przybędą zabawki na wakacje, które pozwolą zorganizować dziecku czas, zapewniając rozrywkę – nawet, gdy pogoda za oknem nie będzie zachęcała do eksplorowania. Jakie zatem propozycje okażą się sprawdzonym rozwiązaniem?

Jakie zabawki na wyjazd? Kilka ogólnych informacji

Zanim przejdziemy do podania konkretnych przykładów zabawek, przydatna okaże się garść informacji teoretycznych. Po pierwsze, wybierając zabawki dla dzieci na wakacje warto sugerować się ich wagą oraz kompaktowym charakterem. Wiele osób zgodzi się pewnie, że lekkie, podręczne i nie zajmujące zbyt dużo miejsca w wakacyjnym bagażu akcesoria dziecięce nie okażą się dla rodzica wielkim utrapieniem, a maluchowi mogą przynieść wiele radości. Po drugie, idealne zabawki na wakacje to takie, które są łatwe w obsłudze. Na nic zdadzą się gry i inne dziecięce artykuły wymagające długiego rozkładania czy montowania. Nie można zapominać, że muszą być bezpieczne i najlepiej aktywizujące całą rodzinę. W końcu, jeśli wyjazd ma być udany to rozrywki trzeba tak dopasowywać, aby były przyjemne dla wszystkich.

Urlop nad wodą – jakie wybrać zabawki na wyjazd?

Niezależnie od tego, czy miejscem docelowym wycieczki jest morze czy jezioro, warto mieć pod ręką kilka podręcznych zabawek, które z jednej strony zapewnią wygodę i świetną zabawę, a z drugiej nie będą zajmowały zbyt dużo miejsca. Nie trudno się domyśleć, że wybierając się z maluchem na plażę, rzeczą nieodzowną będą akcesoria do zabawy w piasku. Łopatki, wiaderka, grabki, sitka czy rozmaite foremki pozwolą zbudować fortece, babki oraz zamki z piasku. Bez nich zabawa na plaży nie miałaby sensu. Spróbujmy jednak pogodzić funkcjonalność z walorami rozrywkowymi. Zamiast pakować pojedyncze akcesoria do zabawy w piasku, warto wybrać cały zestaw, który zawiera wszystko to, co mały podróżnik potrzebuje na wyjeździe. Kolorowe, ozdobione wizerunkiem znanych postaci bajkowych, np. kucyków My Little Pony staną się świetnym pomysłem w roli zabawki na wakacje. Wiadomo jednak, że nie samym piaskiem dziecko na plaży żyje. Kusi go również opcja popluskania się w wodzie. Jeśli tylko pogoda na to pozwala, czemu nie? Należy tylko pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Najróżniejsze materace dmuchane do zabawy w wodzie, kółka do pływania, kolorowe rękawki czy fantastyczne dmuchane zwierzątka do wody wzbudzą zachwyt u małego podróżnika, rodzicom dając pewność, że są bezpieczne. Przemawia za tym ich wysoka jakość wykonania i wytrzymałość – uwzględniająca sposób użytkowania odpowiadająca dziecięcej kreatywności!W czasie deszczu dzieci się nudzą...

Gdy pogoda za oknem uniemożliwi swobodne plażowanie czy udanie się na górski szlak, z pomocą przychodzą inne dziecięce zabawki na wakacje. Mowa oczywiście o grach – ponadczasowych i skutecznie odciągających smyków od wszelkiej maści urządzeń elektronicznych. Wyróżniamy wiele rodzajów gier, między innymi gry podróżne, planszowe, edukacyjne, logiczne, zręcznościowe, słowne oraz wiele innych. Za sprawą tak ogromnej różnorodności, bez problemu wybierzemy grę dopasowaną do wieku dzieci, ale również wpisującą się w ich zainteresowania czy preferencje. Pośród wielu propozycji, można wyróżnić jedną, o której słyszał zapewne każdy. Tak, to Chińczyk - gra, która choć cieszy się długą historią, to nadal wzbudza duże zainteresowanie. Co ważne, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych! Prosta, poręczna, a przy tym niosąca za sobą wiele emocji. Każdy bowiem chce wygrywać, choć niekiedy musi zmierzyć się również z porażką. Ta gra to niewątpliwie polecana zabawka na wakacje – te krótsze, jak i nieco dalsze!

Akcesoria podróżne – równie ważne!

Zabawki dla dzieci na wakacje stanowią ważny element podróżnego ekwipunku. Oprócz ich starannego doboru, warto przemyśleć jeszcze inną kwestię. Mianowicie – sposób, w jaki będą transportowane! Ciekawą opcję w tym zakresie stanowią dziecięce akcesoria podróżne w postaci jeżdżących walizek i wygodnych plecaków, które uprzyjemnią wyjazd maluchowi i dodatkowo odciążą bagaż rodziców. Bez wątpienia, uwagę szkrabów zwrócą kolorowe walizki na kółkach Trunky imitujące postać wesołych zwierzaczków. To, co je odróżnia od innych walizek dziecięcych to niewątpliwie fakt, że malec może na nie usiąść i jeździć bądź być ciągniętym przez opiekuna.

Trunki Walizeczka Jeżdżąca Jeździk Pszczółka Bee Bernard

Wakacje z dzieckiem nie muszą być nudne i uciążliwe. Przy odpowiednim przygotowaniu listy zabawek na wyjazd, mogą stanowić źródło radości i miłych wspomnień. Warto o tym pamiętać i czerpać garściami chwile, które pozwolą odbudować dobre relacje rodzinne, niejednokrotnie nadszarpnięte codziennymi obowiązkami czy ciągłym pośpiechem.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel