Zabawki uczące dzieci programowania – najpopularniejsze produkty

2021-03-05
Zabawki uczące dzieci programowania – najpopularniejsze produkty

To nie jest pieśń przyszłości, a pewien wymóg naszych czasów, bo technologia coraz bardziej widoczna jest w codziennym życiu, w pracy i w nauce oraz wszystkich aktywnościach i zabawach. I ten trend będzie się umacniał, a samo programowane stanie się taką samą umiejętnością jak czytanie czy pisanie i dlatego warto zaproponować dzieciom wartościowe i rozwijające gry, czy książki, by w ten sposób łączyć naukę i zabawę, rozwój kompetencji oraz inwestycję w przyszłość. Dla wielu maluchów będzie to bardzo interesujące. Sprawdź, jakie zabawki do nauki programowania warto wybrać.

Nauka programowania dla każdego

Przede wszystkim nauka programowania to najlepsza zabawa. Z zadaniami radzą sobie już maluchy, choć oczywiście każda z propozycji musi być dostosowana do wieku i potrzeb oraz możliwości. Fascynujący świat robotów staje się również rewelacyjną motywacją i okazją do tego, by zdobywać nowe umiejętności. Zabawki uczące dzieci programowania mogą zachęcać do raczkowania, rysowania, aktywności na świeżym powietrzu czy też nauki języków obcych. I dlatego właśnie nie warto przed technologią uciekać, ponieważ jest ona niezaprzeczalnie elementem codzienności i będzie się dalej rozwijać. Atrakcyjnych propozycji na rynku jest bardzo dużo, więc bez problemu można dopasować najlepszy do konkretnych umiejętności, by z czasem sięgać po coraz bardziej zaawansowane roboty.

Nauka przez zabawę

Zabawki do nauki programowania uczą logicznego myślenia oraz związków przyczynowo-skutkowych. W każdym wariancie znaleźć można puzzle lub inne mechanizmy, które pozwalają sekwencyjnie zaplanować ruch robota, a to wstęp do języków kodowania. I dlatego coraz więcej rodziców sięga po roboty do programowania oraz decyduje się na zajęcia i warsztaty w formie pozalekcyjnych aktywności. Wiele szkół również wprowadza do oferty tę innowację. Jest to ciekawe, pożyteczne i z pewnością przyda się w przyszłości. Warto zwrócić uwagę na to, że często zabawki uczące dzieci programowania nie wymagają komputera. Wszystkie elementy wprowadza się ręcznie lub za pomocą specjalnych aplikacji, a to jest angażujące i skuteczne.

Różne warianty robota

Zestaw Clementoni Laboratoriurm Robotyki dzięki różnorodnym częściom, silnikom, czujnikom pozwala zbudować ręcznie lub za pośrednictwem aplikacji aż pięć różnych robotów, które wyróżniają się możliwościami oraz aktywnościami. Na przykład czujniki podczerwieni rozpoznają obiekty obok, a sensor dotykowy reaguje, gdy ktoś podniesie zabawkę. Za każdym razem można konstruować coraz bardziej złożone roboty oraz doskonalić umiejętności kodowania.

Clementoni Laboratoriurm Robotyki Robomarker Roboty 50523

Clementoni Laboratoriurm Robotyki Robomarker Roboty 50523

Robot Mio marki Clementoni to rewelacyjny zestaw edukacyjny. Ręczne programowanie oraz przyjazny interfejs sprawiają, że to propozycja łatwa w obsłudze i stanowi świetne wprowadzenie w dziedzinę. Robot jest wyposażony w magnes, co sprawia, że może zbierać drobne, metalowe przedmioty, na przykład zszywki. Dodatkowe czujniki ultradźwiękowe pozwolą mu na przykład omijać przeszkody.

Robot Mio Zestaw Programowanie Clementoni

Robot Mio Zestaw Programowanie Clementoni

To lata!

Prawdziwym hitem nie tylko dla dzieci są drony. Nasza propozycja jest sterowana za pomocą gestów ręki. Specjalna opaska zakładana na dłoń pozwala w prosty sposób manipulować urządzeniem. To idealna rozrywka w domu i na zewnątrz, a z pewnością też świetna okazja, by spędzić czas z rodzicami lub rówieśnikami. Dron może wykonywać bardzo różnorodne ewolucje powietrzne.

Dron dla Dzieci Sterowany Gestami Ręki

Dron dla Dzieci Sterowany Gestami Ręki

Z inspiracji bajkami

Atrakcyjne zabawki do nauki programowania sięgają również po to, co dzieci lubią najbardziej. Myśląc o robotach, nie da się zapomnieć o kultowej animacji „Blaze i Mega Maszyny”. Pojazd potrafi przekształcić się w robota, ma szereg funkcji, które można ustawiać i rewelacyjnie pobudza wyobraźnię. Blaze świetnie doskonali kreatywność i pozwala odgrywać przygody znane z ekranu na własnym dywanie.

Fisher Price Blaze i Mega Maszyny Robot Transformacja 2w1

Fisher Price Blaze i Mega Maszyny Robot Transformacja 2w1

Złóż swojego robota

Kto powiedział, że zabawki naukowe nie mogą mieć wyjątkowej formy? Elektroniczne zwierzątko, ozdobione naklejkami jest urocze i staje się piękną ozdobą pokoju. Poza tym jest zaproszeniem do świata nowoczesnych technologii. Sama zabawka dostępna jest w wielu wariantach, które można ze sobą mieszać, a tym samym budować mniej lub bardziej realistyczne postaci, co z pewnością będzie świetnie działać na kreatywność.

TM Toys Build a Bot - Zbuduj Robota - Mrówka

TM Toys Build a Bot - Zbuduj Robota - Mrówka

Im wcześniej zaczniecie programowanie, tym lepiej. Zabawki sprawdzają się w domu, na zajęciach pozalekcyjnych i w szkołach, ponieważ pokazują, jak w praktyce można wykorzystać tę umiejętność. Z czasem oczywiście propozycje są coraz bardziej wymagające, ale dają też bardzo dużo satysfakcji. Inwestycja w programowanie nie jest czasem straconym i może być również ciekawym pomostem łączącym pokolenia, co zawsze wychodzi na dobre – nawet jeśli nie jesteś specem od IT.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixel