Zabawki Nerf dla mniejszych i większych chłopców

2020-06-30
Zabawki Nerf dla mniejszych i większych chłopców

Przyjęło się sądzić, że zabawki militarne to przedmioty rozwijające w dorastającym człowieku złość i agresję. Czy jednak jest to słuszne myślenie? Czy każda wyrzutnia czy pistolet musi oznaczać narzędzie, za pomocą którego maluch pragnie zrobić komuś krzywdę? Oczywiście, że nie! Odsuwając na bok głęboko zakorzeniony w świadomości wielu osób światopogląd, można szybko dojść do wniosku, że militarne zabawki skrywają w sobie wiele dobrego. Mogą bowiem być początkiem rozwijających się pasji, takich jak łucznictwo czy strzelectwo. Stosowane w sposób bezpieczny i przemyślany, będą elementem urozmaicającym dziecięce zabawy. Szczególnie polecane w tym zakresie są zabawki Nerf (której obecnym właścicielem jest znany producent zabawek – firma Hasbro) łączące przygodę i bezpieczeństwo. W swojej ofercie posiadają wyrzutnie do zabawy oraz pistolety, które - przy uciesze rodziców – wyglądem w żaden sposób nie przypominają prawdziwej broni.

Dlaczego zabawki militarne to ciekawy dodatek do dziecięcego pokoju?

Jest wiele powodów przemawiających na korzyść zabawek militarnych. Po pierwsze, pozwalają dziecku poczuć się silnym i pewnym. Chłopiec dorastający do roli mężczyzny musi być odważny, waleczny i mężny. Z bezpiecznym pistoletem będzie to możliwe. Po drugie, wielu chłopców od małego interesuje się militariami, co jest rzeczą absolutnie normalną i nie wymykającą się spod jakichkolwiek schematów. Bohaterskie czyny w połączeniu z żołnierskim mundurem wyzbywają u nich dziecięce fascynacje. Nie znaczy to jednak, że na wyposażeniu ich pokoju musi znajdować się niezliczona ilość plastikowych karabinów. Pogodzenie militarnych zainteresowań z gadżetami umożliwiającymi rozwój własnych zainteresowań jest możliwe. Pomocne w tym zakresie będą zabawki Nerf, które za sprawą przyjaznego designu w niczym nie przypominają prawdziwej broni. To przedmioty trwałe, bezpieczne, wykonane z wytrzymałych materiałów, a do tego kolorowe. Zaprojektowane w taki sposób, aby nie wyrządziły dziecku krzywdy. Wszystko to sprawia, że są tolerowane nie tylko przez najmłodszych, ale przede wszystkim przez rodziców. Bezpieczna zabawka to jedno, ale nie należy zapominać, że w przypadku militariów każdej maści potrzebne są jasno sprecyzowane zasady, których dziecko musi ściśle przestrzegać. Najważniejszą rzeczą jest, aby nie celowało do młodszych dzieci, zwierzątek czy wrażliwych miejsc na ciele, np. oczu. Wtenczas możemy mieć pewność, że zakup zabawki militarnej nie był niczym złym i nie posłuży do rozwijania negatywnych zachowań.

 Hasbro Nerf N Strike Elite Wyrzutnia Disruptor Elite

Hasbro Nerf N Strike Elite Wyrzutnia Disruptor Elite

 

Zabawki Nerf dla dzieci w każdym wieku

Nerf to linia zabawek dedykowana nie tylko chłopcom, ale również dziewczynkom. Z uwagi na dużą różnorodność produktów, idealną propozycję mogą znaleźć dla siebie dzieci w każdym wieku. Zabawki Nerf są zróżnicowane nie tylko pod względem wielkości, ale również złożoności. Co więcej, można je dodatkowo ulepszać dokupując kompatybilne do zestawu części. W ofercie bowiem nie brakuje dodatkowych strzałek, nabojów, a także innych akcesoriów w postaci toreb na amunicję czy kabur na biodro.

Jakie zabawki militarne z serii Nerf cieszą się największą popularnością? Jednym z najciekawszych zestawów jest wyrzutnia N-Strike Elite Disruptor Elite z dwoma trybami oddawania strzału i zasięgiem aż 27 metrów! Sześciostrzałowy, bębenkowy magazynek, szyna taktyczna nad lufą oraz możliwość ciągłego lub pojedynczego oddawania strzału to największe atuty zabawki Nerf. W porównaniu do poprzednich modeli, charakteryzuje się lepszym wykonaniem, które sprawia, że wyrzutnia jest mniej podatna na zacinanie się strzałek.

Dla dzieci, które lubią kreatywną zabawę i tak samo jak zabawkami militarnymi interesują się motoryzacją, polecanym zestawem będzie Longshot Smash z piankowymi samochodzikami. To najnowsza propozycja zabawek Nerf łącząca dwie pasje jednocześnie. W miejscu klasycznych nabojów posiada miękkie pojazdy, które nie dość, że potrafią osiągnąć zawrotną szybkość i wysokość to dodatkowo cieszą oczy podniebnymi akrobacjami. Za sprawą dołączonych do zestawu elementów, wyrzutnia może służyć do tworzenia rozmaitych torów i wymyślnych zadań. Wszystko po to, aby zabawa nigdy nie miała końca!

 Hasbro Nerf Nitro Wyrzutnia Longshot Smash Piankowe Samochodziki

Hasbro Nerf Nitro Wyrzutnia Longshot Smash Piankowe Samochodziki

 

Czy zabawki Nerf są bezpieczne?

To pytanie z pewnością nurtuje wielu rodziców. Otóż – tak, zabawki militarne z tej serii charakteryzują się maksymalnym bezpieczeństwem. Wszystko dlatego, że amunicją do pistoletów i wyrzutni są – w zależności od wybranego zestawu - piankowe strzałki lub samochodziki. Miękkie i lekkie, dzięki czemu nawet przypadkowe trafienie z bliskiej odległości nie tylko nie powoduje żadnych urazów czy siniaków, ale również nie jest bolesne. Poza tym, dla zachowania jeszcze większej pewności zastosowania, zamiast strzelania do siebie, można zaproponować dzieciom zabawę w trafienie do celu, np. tarczę. Takie rozwiązanie nie tylko wyeliminuje ewentualne obawy dotyczące bezpieczeństwa użycia, ale również nauczy zdrowej rywalizacji, wyćwiczy celność, zręczność i szybkość. Same zalety!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel