Blog

2020-11-18

Najlepsze prezenty pod choinkę dla dzieci – co wybrać w 2020 roku?

Najlepsze prezenty pod choinkę dla dzieci – co wybrać w 2020 roku?
Jeszcze listopad, a już zaczynamy czuć magię zbliżających się Świąt. I choć w tym roku szczególnie trudno jest zaplanować wyjazdy i rodzinne spotkania, a większość zakupów z pewnością zrobimy w sieci, to atmosfera się zagęszcza. Zaczynamy się zastanawiać, co dla dziecka na prezent będzie najlepsze. Zapewne takie też pytania otrzymamy od dziadków czy cioć, a w szeregu różnych ofert czasem ciężko jest wybrać tę idealną grę lub lalkę lub też to, czego maluch jeszcze nie ma.
2020-10-16

Prezent dla niemowlaka – jak dobrać go do wieku dziecka? Zabawki dla dzieci 0-3 miesiące

     Prezent dla niemowlaka – jak dobrać go do wieku dziecka?     Zabawki dla dzieci 0-3 miesiące
Narodziny dziecka to ogromne wydarzenie w każdej rodzinie. Dla młodych rodziców wiąże się ono z nowymi wyzwaniami, a dla najbliższych stają się okazją do zakupu prezentu. Wiele osób uważa, że zakup zabawki dla 3 miesięcznego dziecka jest bardzo prosty. Tymczasem okazuje się, że nie zawsze tak jest. Wybór produktów jest naprawdę duży. Sklepy internetowe takie jak damizabawki.pl oferują asortyment, który nie tylko bawi, ale również wspiera prawidłowy rozwój każdego malucha. Warto bowiem pamiętać, że zabawki dla niemowląt nie tylko zajmują czas, ale także zachęcają do poznawania otaczającego świata. Chcesz wiedzieć, które produkty są naprawdę wartościowe i na co warto zwrócić uwagę przed zakupem? W takim razie zapraszamy do lektury.
2020-10-16

Co robić z dzieckiem w jesienne wieczory? Wypróbujcie gry planszowe!

Co robić z dzieckiem w jesienne wieczory? Wypróbujcie gry     planszowe!
Dzieci uwielbiają zabawę z rodzicami. W okresie wiosenno-letnim zdecydowaną większość czasu spędzamy na świeżym powietrzu wraz ze swoimi pociechami. Pojawia się jednak pytanie, co robić w jesienne wieczory z dzieckiem? Okazuje się, że możliwości jest bardzo dużo. Gry dla dzieci możemy dobrać do ich wieku, zainteresowań oraz płci. Wybór jest naprawdę duży. Zastanawiasz się, którą pozycję wybrać, aby sprawiła ona radość dziecku? W takim razie zapraszamy do lektury! Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze gry na damizabawki.pl.
2020-09-23

Zabawki kontrastowe – w jaki sposób wspierają rozwój maluszka?

Zabawki kontrastowe – w jaki sposób wspierają rozwój maluszka?
Zabawki kontrastowe to jeden z prawdziwych przebojów w niemowlęcej wyprawce. Nie tylko świetnie wpisują się w nowoczesny design, ale również doskonale wpływają na rozwój wzroku i mózgu. Specjaliści podkreślają nawet, że w przyszłości dzieci lepiej radzą sobie w szkole i szybciej się uczą. Warto więc zainwestować w książeczki i zabawki kontrastowe, by budzić zainteresowanie światem od pierwszych dni.
2020-09-22

Zabawki do przytulania – jak dobrać maskotki do wieku dziecka?

Zabawki do przytulania – jak dobrać maskotki do wieku dziecka?
Zabawki do przytulania to powiernicy, przyjaciele, uspokajacze oraz wierni towarzysze. To synonim dzieciństwa. To także najczęściej wybierany prezent dla maluchów i starszaków, choć i dorośli też ulegają magii kolorowych, sympatycznych i miłych w dotyku pluszaków. Zobacz, jak dobrać maskotki do usypiania do wieku oraz potrzeb dziecka.
2020-09-03

Jak zachęcić dziecko do zdrowego odżywiania? Wypróbuj zabawki kuchenne dla dzieci!

Jak zachęcić dziecko do zdrowego odżywiania? Wypróbuj zabawki kuchenne dla dzieci!
Statystyki są zatrważające! Z roku na rok rośnie liczba dzieci dotkniętych nadwagą i otyłością. Przyczyną tego zjawiska jest nie tylko niedostateczna ilość ruchu, ale również złej jakości jedzenie i niewystarczające zaangażowanie rodziców, co do wprowadzania prawidłowych nawyków żywieniowych – już od najmłodszych lat. Rodzi się zatem pytanie, jak zachęcić dziecko do zdrowego odżywiania? Czy można się do tego posłużyć zabawkami?
2020-08-17

Artykuły szkolne z bohaterami z bajek – powrót do szkoły w wielkim stylu!

Artykuły szkolne z bohaterami z bajek – powrót do szkoły w wielkim stylu!
Rozpoczęcie roku szkolnego już niebawem. To niewątpliwie ważny moment dla dziecka, który zmieni jego dotychczasowy, wakacyjny rytm dnia. Jak wesprzeć je w tym trudnym dla niego czasie? Oprócz rozmowy, świetnym pomysłem będzie wspólne kompletowanie wyprawki. Z pewnością uśmiech na jego twarzy wywołają artykuły szkolne z bohaterami bajek. Anna i Elsa z Krainy Lodu, wesołe pociągi z bajki Tomek i Przyjaciele czy dzielne kucyki z My Little Pony nie tylko ułatwią i umilą pierwsze dni w szkolnej społeczności, ale również mogą okazać się wstępem do pierwszych rozmów z nowymi koleżankami i kolegami. Sprawdź zatem, jakie propozycje w tym zakresie przygotował nasz sklep Dami Zabawki i już dziś pomyśl o skompletowaniu szkolnej wyprawki.
2020-07-28

Jak urządzić urodziny dziecka w domu? Idealne pomysły na urodziny

Jak urządzić urodziny dziecka w domu? Idealne pomysły na urodziny
Czy urodziny dziecka muszą zawsze kojarzyć się z salami zabaw i zatrudnionymi w nich animatorkami? Czy rzeczywiście organizacja kinder balu w zaciszu własnego domu jest zadaniem niemożliwym do wykonania? Oczywiście, że nie! Wystarczy odrobina wysiłku i wyobraźni, aby wyczarować niezapomniane przyjęcie, które nie zrujnuje rodzinnego budżetu, a będzie wspaniałą pamiątką na lata. Przystępujemy zatem do organizacji urodzin dziecka w domu – jak się do tego zabrać? O czym pamiętać?
2020-07-28

Zabawki na wakacje – co warto zabrać na wyjazd z dziećmi?

Zabawki na wakacje – co warto zabrać na wyjazd z dziećmi?
Na myśl o wakacjach z dziećmi, wielu rodziców dostaje przysłowiowej „gęsiej skórki”. Po co ten stres? Wystarczy odrobina logistyki i odpowiednie przygotowanie techniczne, a rodzinny wyjazd z niemożliwego do zrealizowania wyzwania, przeistoczy się w przyjemny wypoczynek. I choć pogoda w górach czy nad Bałtykiem bywa kapryśna, nie znaczy, że wszyscy jesteśmy skazani na nudę. Z pomocą przybędą zabawki na wakacje, które pozwolą zorganizować dziecku czas, zapewniając rozrywkę – nawet, gdy pogoda za oknem nie będzie zachęcała do eksplorowania. Jakie zatem propozycje okażą się sprawdzonym rozwiązaniem?
2020-06-30

Zabawki Nerf dla mniejszych i większych chłopców

Zabawki Nerf dla mniejszych i większych chłopców
Przyjęło się sądzić, że zabawki militarne to przedmioty rozwijające w dorastającym człowieku złość i agresję. Czy jednak jest to słuszne myślenie? Czy każda wyrzutnia czy pistolet musi oznaczać narzędzie, za pomocą którego maluch pragnie zrobić komuś krzywdę? Oczywiście, że nie! Odsuwając na bok głęboko zakorzeniony w świadomości wielu osób światopogląd, można szybko dojść do wniosku, że militarne zabawki skrywają w sobie wiele dobrego.
pixel